Авторські статті

Сліпоглухонімим чиновникам не місце на державній службі

5 лютого 2014 року на засіданні комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Верховної Ради України було розглянуто законопроєкт народних депутатів-свободівців Ірини Фаріон та Юрія Михальчишина про внесення змін до Закону України “Про державну службу” щодо обов’язкового володіння українською мовою посадовими та службовими особами органів державної влади. Під час обговорення документа свободівець Олег Сиротюк, який є заступником голови профільного комітету, заявив про необхідність підтримати вказану законодавчу ініціативу. Націоналіст наголосив, що запропонована норма необхідна для виконання держслужбовцями їхніх обов’язків, недопущення публічних проявів зневаги до української мови, знущання чи глуму над нею, її дискредитації, а також зобов’язання кандидатів на державну службу складати іспит з української мови для підтвердження відповідного рівня.

Олег Сиротюк наголосив: “Навіть іноземці, які приймають громадянство України, зобов’язуються законом “Про громадянство України” володіти державною мовою. Ця умова не поширюється лише на осіб, які мають певні фізичні вади (сліпі, глухі, німі). Водночас законодавець наче не помічає, як державні чиновники від найвищого та найнижчого рангів свідомо і масово дозволяють собі порушувати конституційну норму щодо застосування державної – української мови – як мови офіційного спілкування під час виконання ними службових обов’язків. У цій ситуації ми можемо робити один із двох висновків – або вони теж мають певні фізичні вади, якщо не можуть вивчити державної мови, або ж свідомо порушують Конституцію і закони, публічно зневажаючи українську мову як державну, що повинно мати наслідком єдине – звільнення таких людей із державної служби або ж неприйняття їх на роботу в органи державної влади без складання відповідних іспитів і безумовного виконання мовного законодавства.

Я наполягаю на підтримці вищезгаданого законопроєкту за основу, оскільки він спрямований на забезпечення безумовного виконання конституційної норми про всебічний розвиток і функціювання української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України, неухильного дотримання Конституції України посадовими та службовими особами органів державної влади під час виконання ними службових обов’язків”.

На засіданні комітет ВР України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування більшістю голосів підтримав постанову “Про прийняття за основу проекту Закону України про внесення змін до Закону України “Про державну службу” (щодо обов’язкового володіння українською мовою посадовими та службовими особами органів державної влади).

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

2 коментарів

  1. Ti двi тупi повтори один одного варте -психiчно хвора лярва та пасивний пi…….

  2. А пан Олег Сиротюк не бажає наголосити про питання зарплати державних службовців найнижчої ланки???
    Ми ледве виживаємо за таку мізерну зарплату, більше того депутати прийняли рішення відкласти це питання ще на рік – аж до 2015 року.
    Заспокойтесь пане Олеже всі українську мову знають і володіють нею на достатньому рівні.
    Мене більше цікавить заробітна плата, бо якщо Ви це питання найближчим часом не піднімете у Верховні Раді, то щоб застосовувати так звані норми “Щодо української мови” – спеціалістів не стане.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.