Новини з Австрії

Сліди “документів Пандори” також ведуть до Австрії – у використанні офшорів підозрюються бізнесмени ти підприємці

Публікації «Документів Пандори» дослідницької мережі Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів (ICIJ) викликали проблеми у багатьох політиків

Відомі вже жертви – прем’єр-міністр Чехії Андрій Бабіш і король Йорданії Абдалла II. У документах є дані на президента Кіпру Нікоса Анастасіадіса, президента України Володимира Зеленського та багатьох з оточення Володимира Путіна. Повідомляється, що в списках в цілому більше 330 політиків. У тому числі 35 нинішніх і колишніх глав держав і урядів, а також численні підприємці, видатні спортсмени та знаменитості.

Сліди також ведуть до Австрії

За даними ЗМІ, всього можна ідентифікувати близько 160 австрійців, які використовували офшорні послуги в минулому. Однак всі вони не політики, а підприємці.

Чергове згадка Австрії в «Документах Пандори» стало відомо в понеділок. Дві офшорні компанії колишнього заступника міністра фінансів Росії Володимира Чернухина – чоловіка одного з найважливіших донорів британської Консервативної партії, росіянки Любові Чорнухине, – як повідомляється, через ці офшорні компанії мали рахунки в віденському Winter. Якась нерухомість у Франції була придбана через ці офшорні компанії.

Адвокат подружжя Чорнухине повідомив, що його довірителі «завжди підпорядковувалися всім законам» і гроші не надходили з нечистих джерел. Bank Winter відмовився коментувати письмовий запит ORF і новинного журналу Profil, які спільно досліджували «Документи Пандори» в Австрії.

У минулому цей банк кілька разів підозрювався у відмиванні грошей

Йшлося також про фінансування італійської Lega з Росії. У минулому році установа оштрафували на 135 000 євро за нездатність ідентифікувати всіх бенефіціарів власників.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України