Економіка

Металургійний комбінат «Азовсталь» удосконалює технологію позапічної обробки сталі

У конвертерному цеху металургійного комбінату «Азовсталь» Групи Метінвест удосконалюють технологію виплавки та позапічної обробки сталі, щоб продукція, яка випускається, відповідала найвищим вимогам замовника. У підрозділі вже впровадили ряд ефективних заходів для підвищення якості продукції.

Передає Голос українською з посиланням на  Металлургпром.

Так, на рівні із застосуванням вузьких стінок з «вусами», на одному зі струмків машини безперервного лиття заготовок №6 конвертерного цеху з березня проходять дослідні випробування кристалізатора зі зміненою конусовидністю, який відповідає за оптимізацію теплопередачі в процесі проходження злитка і якість поверхні безперервнолитого сляба.

«Надалі ми розглядаємо можливість комбінації широких стінок зі зміненою конусовидністю і вузьких стінок з «вусами». Це не тільки виключить дефект типу «реброва тріщина», а й істотно поліпшить якість поверхні слябів в цілому», – пояснює провідний інженер-технолог по безперервному розливанню сталі конвертерного цеху меткомбінату «Азовсталь» Геннадій Філін.

Крім того, в конвертерному цеху вдосконалюють технології виплавки та позапічної обробки сталі. Наприклад, для замовника з Польщі виготовлена ​​продукція з підвищеними вимогами по геометричним розмірам слябів. На початкових етапах при виконанні замовлень для даного клієнта була виявлена ​​тенденція до утворення поверхневих дефектів. Утворювалися поздовжні тріщини, що призводило до необхідності проведення додаткових робіт по їх виявленню і видаленню. Існуюча технологія була скорегована. Посилено вимоги до технологічних характеристик рідкої сталі на різних етапах її виробництва та обробки, а також до шихтових матеріалів. Регламентовані їх якісні характеристики та витрата в залежності від теплоутримання чавуну. Впроваджені нові схеми розкислення і легування сталі. Прийнята в роботу більш досконала та ефективна технологія рафінування рідкої сталі в ковші в період її позапічної обробки.

«Азовсталь» удосконалює технологію позапічної обробки сталі

За словами технічного директора меткомбінату «Азовсталь» Дмитра Зотова, зараз роботи з освоєння даного продукту ще не закінчені. Технологію виробництва продовжують удосконалювати для досягнення стовідсоткового виходу якісної продукції без проведення додаткових робіт по виправленню недоліків.

«Від показників сталеплавильного переділу багато в чому залежить результат роботи всього меткомбінату. Тому за якість продукції конвертерного цеху відповідає комплекс заходів. Їх ключова задача – виключити реброві та поздовжні тріщини, поліпшити якість поверхні сляба в цілому, щоб відповідати підвищеним вимогам замовника та утримувати лідерство на ринку металу», – підкреслив Дмитро Зотов.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України