Складні запитання: легалізація аборту

Запитання: Чи може віруюча особа підтримувати легалізацію абортів, аргументуючи це боротьбою з підпільними абортами?

Відповідь:

Ні, християнин не може підтримувати легалізацію абортів і зобов’язаний виступати проти будь-якого виду аборту, легального або нелегального.

Це правда, що нелегальний, підпільний аборт може бути небезпечний для жінки. Але суть злочину від цього не змінюється: і в кабінеті державної клініки, і в підвалі у підпільного лікаря відбувається однаковий злочин – вбивство невинної і беззахисної людської істоти. Легалізація абортів, тобто вбивство за рахунок державного бюджету, вже є злочином. Це суперечить основному призначенню держави, що покликана захищати життя всіх громадян, і насамперед найбільш беззахисних.

Тут варто згадати ще про одну сторону легалізації аборту – коли йдеться про християнина, від якого безпосередньо залежить схвалення законів.

Наведемо цитату з енцикліки Папи Івана Павла II «Evangelium Vitae»: «Якщо немає можливості відкинути законопроект або скасувати закон про переривання вагітності, то парламентарій, чиє абсолютне особисте протистояння перериванню вагітності явне і всім відоме, вчинить правильно, підтримавши пропозиції, мета яких – обмежити шкоду подібного закону і зменшити його негативні наслідки у сфері культури і суспільної моралі. Бо, чинячи так, він не є співучасником недозволеним чином в прийнятті неправедного закону, а навпаки, робить правильну і гідну спробу обмежити його шкідливі аспекти» (73).

Іван Павло II писав, що легалізація переривання вагітності, дітовбивства і евтаназії і визнання цього права в законодавчому порядку рівнозначні тому, що приймається перекручене, нігілістичне уявлення про людську свободу і визнається абсолютна влада закону над людьми, спрямована проти них (пор. EV 20).

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

3 × 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh