Імплантація штучних зубів сьогодні стала нормою в російському суспільстві при вирішенні проблем з протезуванням та відновленням красивої посмішки. Однак вибір імплантату – справа не проста, і далеко не кожен зможе здійснити правильний вибір самостійно. Більше того, окремо взяті стоматологічні клініки, найчастіше, спеціалізовані на певних видах імплантатів. Спробуємо розібратися: на що звернути увагу, зважившись на імплантацію зубів?
Імплантологія – досить молодий напрямок в стоматології. Воно зародилося в 60-е роки 20 століття завдяки дослідженням остеінтеграції – приживлення титану в кістковій тканині. Перша в світі імплантація штучного титанового кореня в кісткову тканину щелепи була проведена професором Ингваром Бранемарком у Швеції, проте світову популярність ця методика стала завойовувати лише в 80-ті роки. Сьогодні імплантація зубів є невід’ємним напрямком стоматології. Клініка Medissa пропонує своїм клієнтам найкращі імплантанти. У клініці працюють досвідчені спеціалісти. В розділі “Имплантация зубов Киев” ви дізнаєтесь, які матеріали використовуються в імплантації в клініці.
Імплантат – це штучний титановий корінь, який угвинчується в кістку на місце відсутнього зуба. Титан володіє феноменальною здатністю до приживлению в кістковій тканині, завдяки чому він широко використовується в протезуванні. Імплантований зуб складається з трьох частин: самого імплантату, абатмента і коронки. Абатмент – це перехідний елемент, що з’єднує імплантат з коронкою. Конструкція дуже зручна тим, що при необхідності абатмент і коронку можна змінити, у той час як сам імплантат імплантується раз і назавжди. Таким чином, імплантація зубів – це прекрасне рішення проблеми при відсутності зубів.
На сьогоднішній день у світі існує близько 2 000 систем для імплантації зубів. Ціна імплантату і абатмента залежить від країни-виробника, авторитету фірми-виробника, від форми перерізу та різьби, властивостей поверхні матеріалу, стоматологічної клініки та інших показників.
Скільки коштує імплантація одного зуба?
В цілому, всі ціни на імплантацію зубів можна розділити на 3 категорії: висока цінова група, середня та низька цінова категорія – до останньої відносяться імплантати вітчизняного виробництва.
Знижки та акції, що проводяться стоматологічними клініками, іноді допомагають значно знизити вартість імплантації зубів.
Однак, вибираючи медичний центр для проведення операції по імплантації зубів, обов’язково зверніть увагу на якість надаваних послуг, професіоналізм і досвід імплантологів. Для прикладу, в медичній клінці в розділі “Стоматология Киев” ви дізнаєтеся про підхід спеціалістів клініки до пацієнтів. В першу чергу медична клініка сімейного типу.
Технологія імплантації зубів
Операція з імплантації зубів не настільки болюча, як може здатися. В кістковій тканині відсутні нервові рецептори, тому всі больові відчуття можуть бути пов’язані тільки з десною, яку на початку процедури розрізають для того, щоб оголити кістка. Як і при лікуванні карієсу, звичайних знеболюючих засобів у ряді випадків буває досить, але деякі клініки воліють застосовувати загальний наркоз, що іноді більш зручно для обох сторін, коли пацієнт панічно боїться операції, а лікар – не бажає мучитися з неспокійним клієнтом під час імплантації. Вся операція зазвичай займає не більше години.
Установка імплантатів. Етапи імплантації зубів
Після розрізу десни в кістки за допомогою спеціального свердла формується отвір, строго за формою обраного імплантату. Потім у імплантат вкручується заглушка (замість абатмента), а ясна зашивається. Загоєння ясна відбувається протягом 1-3 тижнів, після чого необхідний другий візит до лікаря для зняття швів. Після зняття швів протягом декількох місяців відбувається приживлення імплантату в кісткову тканину. Потім лікар ще раз робить невеликий розріз десни, видаляє заглушку і встановлює так званий формувач ясен – елемент, який виступає з десни і має форму майбутнього зуба. Формування ясна займає 1-2 тижні, після чого робиться зліпок і виготовляється майбутня коронка. Нарешті, завершальний етап – встановлення абатмента і коронки на імплантат.
Які імплантати краще, і яких видів вони бувають
Зубні імплантати можна розділити на 3 основні групи: внутрішньокісткові, поднадкостничные і черезкісткові конструкції. Внутрішньокісткові імплантати, в свою чергу, бувають пластинкові, а також кореподібного і комбінованої форми. Імплантати кореподібного форми бувають гвинтовими і циліндричними.
Гвинтові конструкції, безумовно, є самими популярними і мають безліч модифікацій. Вони відрізняються формою різьблення, видом покриття, а також можуть бути розбірними/нерозбірними і відрізнятися за кількістю етапів установки (одно – і двоетапні).
Пластинкові імплантати використовуються рідко і тільки в тих випадках, коли щелепна кістка є занадто вузькою для гвинтового імплантату. Існують також комбіновані імплантати самих різних форм, які застосовуються в особливих випадках.
Щоб правильно вибрати імплантат, необхідно звернути увагу на деякі характеристики. Перш за все, має значення країна-виробник. Вітчизняні імплантати можуть бути дешевими, але не завжди якісними. Велике значення має технічний дизайн, тобто структура імплантату, його поверхню і спосіб кріплення абатмента з імплантатом. Для правильного вибору досить запам’ятати кілька простих правил: