Скільки часу необхідно зберігати оплачені рахунки і квитанції в Італії

Які рахунки і скільки часу потрібно зберігати відповідно до італійського законодавства.

Рахунки, квитанції та фіскальні чеки важливі для засвідчення господарських відносин між громадянами, підприємцями, підприємствами і державними установами. Вони підтверджують факт оплати отриманих товарів або послуг.

Зазвичай всі ці рахунки і квитанції нагромаджуються, тому нерідко губляться. Дехто викидає квитанції відразу ж після оплати.

Пояснюємо, чому необхідно зберігати квитанції і як довго італійське законодавство зобов’язує платника зберігати рахунки.

Італійське законодавство зобов’язує платника зберігати платіжні документи, щоб уникнути ризику повторної оплати одного і того ж рахунку. Їх терміни зберігання залежать від типу документа.

Щоб вам не довелося платити двічі, зберігайте всі оплачені рахунки і квитанції!

Рахунки за утримання житла (газ, воду, світло, телефон) зберігаються протягом 5 років від дати оплати. А ось рахунки за мобільний телефонний зв’язок зберігаються в два рази довше – протягом 10 років від дати оплати.

Рахунки і квитанції з ресторанів, готелів і т.д. повинні зберігатися протягом 6 місяців з дати оплати.

Рахунки за оплату оренди житла (affitto) і за оплату витрат за кондомініуму багатоквартирних будинків (spese condominiali) – 5 років.

Документи про сплачений автомобільний гербовий збір (bollo auto) – ще 3 роки після закінчення терміну дії цього документа.

Квитанції про сплату штрафів за порушення правил дорожнього руху (multе stradale) – 5 років.

Оплачені квитанції IMU / ICI (bollettino IMU / ICI) – 5 років, починаючи з року, наступного після оплати такої квитанції.

Магазинні чеки, в разі якщо вони виступають гарантією на придбаний товар – 2 роки.

Виписки з банківських рахунків – 10 років.

Квитанції про сплату податку на державне телебачення canone RAI – 10 років.

Квитанції про сплату податку на прибирання вулиць і дворів – 5 років, починаючи з року, наступного після оплати такої квитанції.

Декларація про пприбутки dichiarazione dei redditi) зберігається протягом 4 років, починаючи з року, наступного після того, в якому декларацію було подано до податкових органів.

Якщо ви плануєте капітальний ремонт будинку, то витрати на нього можуть бути списані з суми податку. В цьому випадку декларація зберігається протягом 14 років, починаючи з року, наступного після того, в якому декларацію було подано до податкової. Протягом цього ж періоду часу зберігаються всі документи та рахунки, що підтверджують проведення ремонтних робіт.

Не мають чітко встановлений термін зберігання квитанції на оплату внесків (contributi) в INPS або інших фондів соціального страхування, тому їх краще зберігати постійно.

Щоб уникнути надмірного накопичення всіх цих документів Закон дозволяє просканувати платіжки і зберігати їх в цифровому вигляді.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

12 − 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh