Авторські статті

Скасування “диктаторських” законів – лише перший крок для зменшення напруги в суспільстві

“Сьогодні зроблено перший крок для зменшення градусу напруги в суспільстві – скасовано “диктаторські” закони, ухвалені неконституційним шляхом. Також ми убезпечилися на майбутнє від голосування руками, ногами чи будь чим іще. Зараз також є заява Азарова про його відставку і, відповідно, усього уряду. Инши справа, що немає ще підпису президента. Зараз треба, аби Янукович прийняв відставку, оскільки сама заява Азарова – це лише пів кроку. Окрім цього, ми озвучували позицію про політичну відповідальність уряду – необхідно було обговорити це питання. Вважаю, що відставка Азарова є свідченням того, що і уряд, і влада загалом прагнуть уникнути справедливої критики у стінах парламенту”, – заявив 28 січня 2014 року лідер ВО Свобода Олег Тягнибок, коментуючи скасування парламентом 9 із 12 законів, “ухвалених” провладною більшістю Верховної Ради 16 січня 2014 року.

Голова ВО “Свобода” розповів, що сьогодні під час переговорів між головами усіх фракцій було досягнуто домовленостей щодо скасування 9 законів, ухвалених 16 січня, і переголосування 4 законопроєктів, серед яких і “фашистські” закони.

“Фракція “Свободи” не голосувала за ці так звані фашистські закони, бо ми запропонували: якщо їх переголосовувати, то потрібно розпочинати з першого читання, аби внести правки до другого читання. Таку позицію ми зайняли через те, що в тих документах є багато моментів, які юридично можуть створити серйозні проблеми для багатьох патріотів Україні, які вважають, що вояки УПА та инші борці за Незалежність є героями нашої держави. “Свобода” одразу заявила, що за жодних обставин ми не голосуватимемо за ці документи”, – зазначив Олег Тягнибок.

Він також наголосив, що до 16:00 триватимуть перемовини у Голови Верховної Ради України щодо голосування за так званий закон про амністію, за яким усіх затриманих активістів майданів мають негайно звільнити.

“Зараз триватимуть консультації у Рибака. Влада наполягає, аби у цей закон ввести прикінцеві положення – так звані відтермінувальні умови. Тобто вони хочуть, аби закон набув чинности тільки тоді, коли протестувальники виконають певні умови. Йдеться про звільнення адміністративних будівель, забезпечення проїзду по автомагістралях, розбір малих архітектурних форм та иншого. Влада пропонує встановити 15-денний термін, за який мітингувальники мають залишити Майдан.

Ми ж наполягаємо, щоби подібних умов не було. Наполягаємо, щоби усіх заарештованих у Києві та по всій Україні було негайно звільнено та припинено процес переслідування активістів, бо зараз громадян масово кидають за ґрати.

Якщо ми домовимося і закон буде ухвалено – негайно має бути реакція Генпрокурора України, який має розпочати процес подання до судів клопотань щодо зміни запобіжних заходів для протестувальників. Зараз процес перемовин триває”, – підкреслив лідер націоналістів.

Українці не здаються. Боротьба триває! Не будьте осторонь, не «продиваньте» своє майбутнє! Якщо ви не маєте змоги побувати на цьому протистоянні у Києві, допоможіть тим, хто хоче добратися туди, та тим, хто там перебуває.

Добровільний збір коштів для протестувальників на Євромайдані: картка Приватбанку 5457082230251691 (НЕ БУДЬТЕ БАЙДУЖИМИ ДО МАЙБУТНЬОГО УКРАЇНИ!) Кожна копійка буде великою допомогою!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України