Економіка

Ситуація в Україні може погіршитися, світові аналітики стурбовані

Ситуація в Україні може погіршитися. Провідні світові аналітики серйозно стурбовані. Так вважає оглядач Райво Варе, передає новинний портал Естонії postimees.ee.

Райво Варе зазначає, що, на жаль, немає жодних підстав для надмірного оптимізму щодо закінчення війни або наслідків її закінчення. У будь-якому разі повернення до старого способу життя бути не може, усім доведеться адаптуватися до нової ситуації. Особливо в прикордонних країнах, таких як Естонія.

Він зазначив, що, на жаль, велика війна в Європі, яка ще недавно здавалася неможливою, триває вже два роки на повну силу, через вісімдесят років після останньої великої світової війни. І це стало чимось звичним у суспільній свідомості не тільки в країнах, що воюють, а й усюди, як у Європі, так і в світі загалом.

Найбільш поширеною думкою є те, що війна в Україні опинилася в патовому становищі. Коли генерал Залужний, колишній головнокомандувач української армії, заявив про це в західних ЗМІ на початку осені, на нього обрушилася критика як з боку президента Зеленського, так і з боку багатьох інших, не тільки в Україні.

На початку грудня той самий Зеленський визнав, що зараз настав новий етап війни й українці перейдуть до стратегічної оборони. Щойно призначений головнокомандувач армії генерал Сирський це ще раз підтвердив і водночас підкреслив, що військовою метою України, як і раніше, залишається звільнення всієї її території.

Багато провідних аналітиків у всьому світі в будь-якому разі стурбовані. Як і адмірал Ставрідіс, колишній командувач Збройними силами США в Європі і вищий воєначальник НАТО, а також відомий аналітик, співробітник аналітичних центрів, а також автор бестселерів на тему безпеки, який нещодавно публічно попередив, що без додаткової допомоги США військове перезавантаження України буде приречене.

На тлі цього Україна також почала робити дедалі тривожніші заяви на найвищому рівні щодо затримки постачань допомоги зі США та ЄС, адже під загрозою опиняються шанси України навіть на збереження наявного становища.

Ба більше, президент Зеленський прямо заявив, що це може призвести до програшу України у війні і подальшої агресії Росії проти решти Європи.

“При цьому тут, на березі Балтійського моря, ми перебуваємо на вершині списку” – підкреслив Райво Варе.

Ситуація може стати ще гіршою.

Чи видно кінець війни?

Схоже, що ще ні. Принаймні, не раніше кінця року. Причина – бажання Кремля дочекатися обрання Трампа, адже це негайно призвело б до припинення допомоги Києву та реалізації раніше описаних прогнозів. У будь-якому разі в Москви ще достатньо ресурсів для цього. Ба більше, з точки зору російського диктатора Володимира Путіна стан справ відносно добрий, і якщо він і зацікавлений у перемир’ї, то тільки для оформлення своєї перемоги, а це як мінімум припинення руху України на Захід, а також максимальне визнання-фіксація анексії окупованих українських територій.

Зазначимо, що, як пише The New York Times, зараз окупанти наступають одразу на кількох напрямках: Авдіївському, Мар’їнському, Роботинському, Кремінному та Бахмутському.

“На всьому фронті протяжністю 1000 км Україні не вистачає боєприпасів без відновлення американської військової допомоги, і їй важко поповнити власні виснажені сили після двох років жорстоких боїв”, – зазначили автори видання.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України