Новини з Австрії

Австрійська поліція хоче збільшити кількість жінок серед працівників

Австрійська поліція має стати більш жіночою – навіть на самому верху. Зокрема, до 2030 року частка жінок на керівних посадах має бути збільшена до 25 відсотків.

Міністр внутрішніх справ Герхард Карнер (ÖVP) і директорка поліції Каринтії Мікаела Кольвайс оголосили про цю мету в понеділок на спільній пресконференції в Міністерстві внутрішніх справ. Поки що частка жінок на керівних посадах у Міністерстві внутрішніх справ і поліції становить лише одинадцять відсотків.

За останні роки частка жінок у поліції значно зросла. Понад 24 відсотки поінформованого персоналу становлять жінки, а в органах безпеки цей показник становить 58 відсотків. Загалом частка жінок у поліції становить 30,6 відсотка. У сфері базової підготовки частка жінок ще вища – 38 відсотків. “Це показує, що ми на правильному шляху”, але на функціях управління це поки що не позначилося, сказав Карнер. Тому “ще багато що належить зробити”.

У МВС зараз немає жодного керівника відділу, а є тільки один керівник групи. Із дев’яти департаментів поліції земель лише один у Каринтії, де працює Кольвайс, очолює жінка. Із трохи більше ніж 900 поліцейських дільниць тільки 46 очолюють жінки. “Станом на 31 січня 2023 року частка жінок на керівних посадах становила лише одинадцять відсотків”, – сказала Кольвайс, презентуючи перший проміжний звіт робочої групи під її керівництвом, створеної півтора року тому.

Робоча група визначила причини низької частки жінок на керівних посадах, серед іншого, консервативні гендерні ролі, стереотипні ідеї, чоловічі асоціації та неформальні контакти, відсутність зразків для наслідування, відсутність упевненості в собі серед жінок і складний баланс роботи та сім’ї або особистого життя.

Наразі робоча група представила роботодавцю 42 рекомендації. Вони рекомендують, наприклад, програми наставництва, кампанії з набору жінок, рівне представництво в комітетах з призначень, активнішу участь під час відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами і підтримку під час повернення на роботу або просування так званої пізнішої кар’єри. У МВС також буде створено новий відділ “Жіноча кар’єра”, який, як повідомив міністр внутрішніх справ, займатиметься саме цією темою. Робоча група також має продовжувати регулярно зустрічатися як своєрідна контролююча функція.

Тисячі досліджень і публікацій показують, що збільшення частки жінок на керівних посадах має позитивний ефект, заявив начальник поліції Каринтії, виправдовуючи ці зусилля. Компанії стануть успішнішими, задоволеність співробітників збільшиться, креативність та інновації принесуть користь.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України