Основні причини раптової зупинки серця

Раптова смерть в результаті зупинки серця, є однією з основних причин смертності серед молодих людей. Основна причина раптової зупинки серця у спортсменів — гіпертрофічна кардіоміопатія, а синдром раптової смерті від аритмії залишається незрозумілим видом раптової смерті.

Якщо ми будемо мати у своєму розпорядженні володіти великою кількістю інформації про ознаки та симптоми, які передують цим смертям, лікарі зможуть підвищувати інформованість серед пацієнтів і виявляти випадки підвищеного ризику.

Задавшись цією метою, Глинг і Лінг і колеги провели два дослідження, щоб дослідити і описати історії хвороб і симптоми, які передували раптовій смерті від зупинки серця, викликаної гіпертрофічною кардіоміопатією та синдромом раптової смерті від аритмії. В обох дослідженнях автори вивчили всі випадки раптових смертей, що сталися в Данії за певний період годині, серед осіб від 1 до 35 років на підставі докладних свідчень про смерті та розтину. Це дозволило авторам виявити людей, що мали гіпертрофічну кардіоміопатію (38 осіб) та синдром раптової смерті від аритмії (136 осіб). У кожному дослідженні була створена контрольна група із людей того ж віку, померлих від інших причин (наприклад, дорожньо-транспортні пригоди).

З клінічних регістрів дослідники отримали медичну історію, а з свідчень про смерть автори також дізналися про симптоми, повідомлених родичами або іншими медичними працівниками. В цілому було зареєстровано 60% випадків синдрому раптової смерті від аритмії і 89% гіпертрофічній кардіоміопатії у чоловіків. 48 пацієнтів (35%) з синдромом раптової смерті від аритмії малі не менше одного із серцевих симптомів, з яких найбільш поширеними були переднепритомний стан/ непритомність (23 людини, 17%). Серед інших зафіксованих симптомів були задишка, болі в грудній клітці і реанімована зупинка серця.

У разі раптової смерті, спричиненої гіпертрофічною кардіоміопатією, 55% людей малі серцеві симптоми більш ніж за годину до смерті, а 42% звернулися за медичною допомогою. За годину до смерті симптом відчували 34% людей з гіпертрофічною кардіоміопатією. В цілому, найбільш поширеними серцевими симптомами у цій групі була біль у грудях (34%) і задишка (29%). Ці серцеві симптоми були набагато менш поширені в контрольній групі.

В цілому, дані дослідження являють собою цікавий погляд на симптоми, що спостерігаються в двох групах пацієнтів, померлих від раптової зупинки серця. Дуже важливо для лікарів зосередитися на методології даного дослідження. Зафіксовані симптоми були отримані з розмов з членами сім’ї або іншими медичними працівниками, які спостерігали пацієнта до смерті.

Хоча це дослідження має свої обмеження, воно показує, як важко зібрати дані про раптові смерті. У ньому також підкреслюється ряд випадків з очевидними попередніми симптомами, які могли б бути своєчасно діагностовані. З клінічної точки зору, дані, представлені в даному дослідженні, повинні спонукати лікарів до вивчення всіх серцевих симптомів, а також до негайного направлення пацієнтів, що відчувають ці симптоми, іншим фахівцям команди спортивних лікарів

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

three × two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh