Життя

Як прожити в здоров’ї і радості – заповіді 104-річного мудреця

Мудрість довгожителів має неоціненну важливість для тих, хто хоче прожити довге життя.
За кожною думкою іде особистий досвід, кожен висновок перевірений часом.

Витяги з книги «Многії літа. Благії літа. Заповіді 104-річного мудреця Андрея Ворона для довгого та радісного життя».

1. Навчися бачити довкола все живе і радіти всьому – траві, деревам, птахам, тваринам, землі, небу. Вдивляйся в них добрими очима і з уважним серцем – і відкриються тобі такі знання, які не знайдеш у книгах. І побачиш у них себе – приборканого і оновленого.
2. Візьми за звичай бодай на кілька хвилин у будь-який час постояти босоніж на землі. Давай тілу землю, поки вона сама не покликала його.
3. Шукай нагоду побути біля води. Вона зніме втому, очистити думки.
4. Пий чисту воду, де тільки можна, не чекаючи спраги. Це перші ліки. Куди мене доля не вела, я найперше шукав криницю, джерело. Не пий солодкої і солоної (мінеральної) вод із пляшок. Перша пошкодить печінку, друга замурує судини.
5. Щодня на вашому столі повинні бути овочі. Поживні ті овочі, які зігріті і наповнені сонцем. На першому місці – буряк, немає на землі ліпшої їжі. Потім – квасоля, гарбуз, ягоди, морква, томати, перець, шпинат, салат, яблука, виноград, сливи.
6. М’ясо, якщо кортить, їсти можеш. Але рідко. НЕ ЇСИ свинину, не одного чоловіка вона відправила на той світ. А ось тоненька скибка сала піде на користь. Але не кіпти його. Навіщо смолу споживати …
7. Погана їжа – ковбаса, смажена картопля, печиво, солодощі, консерви, маринади. Моя їжа – це крупи, квасоля, зелень. Хижак наївся м яса – ледве повзе, ледачий. А кінь від вівса весь день воза тягне. Сарана харчується травою від сили має літати.
8. Їж краще по жменьці, але часто. Щоб менше їсти, п’ю багато води і компотів, їм грубу їжу і сирі овочі. З вечора четверга до вечора п’ятниці нічого не їм, лише п’ю воду.
9. Пост – найбільша благодать. Ніщо не зміцнює і не молодить мене так, як постування. Кістки стають легкими, як у птиці. А серце веселе, як у хлопця. З кожним великим постом я молодію на кілька років.
10. Сонце сходить і заходить – для тебе. Робота не робиться після сходу сонця. Звикнеш до цього, і будеш міцний тілом і здоровий духом. А мозок краще відпочиває і яснішає у вечірньому сні. Так чинять монахи і вояки. І мають силу служити.
11. Добре серед дня подрімати півгодини навзнак, щоб кров освіжила голову та обличчя. Погано спати після їжі, бо тоді кров стає густа і жир осідає на судинах.
12. Менше сиди, але спи вдосталь.
13. Намагайся більше бути під відкритим небом. Привчи себе жити в прохолодному приміщенні. Достатня, щоб ноги і руки були в теплі, зате голова – в прохолоді. Тіло марніє і старіє від тепла. В Уссурійськиих лісах я знав старого китайця, який завжди ходив у ватному одязі, зате в хатині майже ніколи не топив.
14. Слабке, мерзляве тіло зміцнюй травами. Жменьку трав, ягід, листя, гілок смородини, малини, суниці запарюй окропом і пий цілий день. Взимку від цього велику користь отримаєш.
15. Не забувайте про горіхи. Горіх схожий на мозок наш. У ньому сила для мозку. Добре щодня вживати чайну ложку горіхового масла.
16. З людьми будь добрий і уважний. У кожного з них, навіть порожнього, можна чому-небудь навчитися. Не роби з людей собі ні ворогів, ні друзів. І тоді не отримаєш від них клопоту.
17. Те, що тобі призначено, буде дано. Лише навчися смиренно чекати. Те, що тобі не належить мати, і чекати не слід. Нехай душа буде легкою.
18. Не вір у забобони, звіздарів, не вдавайся до ворожби. Тримай душу і серце в чистоті.
19. Коли на душі погано, треба багато ходити. Краще полем, лісом, над водою. Вода понесе твій смуток. Але пам’ятай: найкращі ліки для тіла і душі – піст, молитва і фізична робота.
20. Більше рухайся. Камінь, що котиться, мохом НЕ обростає. Клопоти нас тримають на землі. Не ухиляйся від них, але й не дай їм собою панувати. Ніколи не бійся починати і вивчати нове діло – обновишься сам.
21. Я ніколи не був на курорті, ні неділю не пролежавши. Мій відпочинок – це зміна заняття. Нерви відпочивають, коли трудяться руки. Тіло набирається сил, коли працює голова.
22. Не проси мало. Проси велике. І отримаєш більше малого.
23. Не хитруй з усього мати користь, а намагайся, щоб самому бути корисним. Лоза, що не родить, скоро всихає.
24. Не будь зубоскалом і пересмішником, але будь веселим.
25. Не переїдайте! Голодний звір хитріший і спритніший ситої людини. З жменею фініків і квартою вина римські легіонери бігли в повній амуніції 20 кілометрів, врізалися у ворожі ряди і билися півдня без перепочинку … А від пересичення і розпусти патриціїв римська імперія впала.
26. Після вечері я ще півгодини прогулююся по саду.
27. Коли приймаєте їжу, не запивайте її. Не пийте ні до, ні після їжі.
28. Щоб не ходити з дитиною по лікарнях і аптеках, віддайте її в руки Природи. З малих років навчіть ступати по землі босоніж. Це найсильніше загартування. Обгорів дитини на сонці – це піде на користь, вкусила оса або мураха – теж добре, ужалился кропивою, скупався в прохолодній води, подряпався колючка, з’єднання їв падалицю в саду – значить, загартувався від недуг, стала міцніший тілом, сильніше духом.
29. Коли ріжете овочі ножем, вони частково втрачають земну силу. Краще їх їсти і варити цілими. Цибуля вдвічі корисніше, якщо його роздавити руками або дерев’яна яною дощечкою.
30. Не обов’язково пити магазинний чай . Для мене найкраща заварка – з молодих гілочок груші. Такий чай дуже ароматний і лікувальний. Виводить солі і зайву воду, знімає біль і запалення суглобів. А каву, чай, солодкі напої, пиво підточують серце.
31. Якщо ви втомилися, з’явилася слабкість, хворобливість, просто дайте організму відпочити. Нехай простіше стані ваше харчування. Для цього потрібно їсти якусь одну страву протягом дня. На наступний день – інше блюдо. І так хоча б тиждень-другий.
32. Хочете довго залишатися молодим і довго жити? Раз на тиждень влаштовуйте собі горіхово-яблучний день. Вранці приготуйте 8 яблук і 8 горіхів. Приблизно кожні 2:00 з’єднання їдайте по одному яблуку і горіха. Щоб протягом дня шлунок був зайнятий.
33. Коли відчуєте, що організм швидко втомлюється, що вас все дратує, робота, як кажуть, із рук валитися – це означає: треба приймати морква два-три рази в день. Так відновите сили.
34. Гарячі страви готую тільки на 1-2 рази. їжа повинна бути свіжою.
35. Щоб не було застуди, не мийтеся гарячою водою, їжте щодня горіхи і часник, ходіть босоніж по насипаній на підлозі кукурудзі і багато спіть.
36. Коли приходити сезон ягід, можете відмовляти собі в будь-якій їжі, тільки не в ягодах. Щодня з’ їдайте хоча б чашку. Якщо зірки – це очі неба, ягоди-це очі землі. Немає серед них головних і не головних. Кожна наситить вас силою і здоров’я ям – від черешні до кавуна.
37. Плекайте у собі внутрішнє чуття радості та зачарування життям.
38. Знаходьте час для мовчання, для заспокоєння, для душевної бесіди з собою.
39. Що добре, а що погано – нехай підказує вам серце, а не людський поговір.
40. Не переживайте про те, хто що думає і каже про вас. Будьте самі собі суддею в чистоті і гідності.
41. Не гнівайтесь на людей. Не судіть їх. Кожна пробачена вами людина додасть вам любові до самого себе.
42. Якщо ваше серце переповнене любов’ю, в ньому немає місця страху.
43. НЕ змагайтеся ні в чому ні з ким. Кожному своє. Краще поступатися.
44. Бідний не той, у кого мало, а той, кому мало.
45. Ніколи не бийте дітей і не кричіть на них. Інакше з них виростуть раби.
46. Не сперечайтеся. У кожного своя правда і своя кривда.
47. Не повчайте людей, як їм жити, що робити. Я ніколи не повчаю, тільки раджу, коли просять поради.
48. Не вважай себе самим розумним і самим порядним, краще ніж другі.
49. Не намагайся бути прикладом іншим. Шукай приклад поблизу.
50. Цілюща сила – здоровий сон. Але його щодня потрібно заробити якоюсь роботою, зусиллями.

7 благ

Один лікар допитувався, що мені дало многії і благії літа. Я подумав і написав йому на клаптику паперу. Набралося 7 благ.

1. Помірне харчування,
2. Постійна помірна фізична робота, звичка багато ходити.
3. Чиста вода і чисте повітря.
4. Сонце.
5. Самоконтроль, самообмеження.
6. Відпочинок.
7. Віра.

7 головних речей, яких треба навчитися:

1. Знайте радість у цьому житті. Радість кожної подарованої тобі хвилини.
2. Нести радість іншим. Бути людяним.
3. Прощати. Завжди. Всіх і себе в тому числі.
4. Каятися. Звільнитися від гріха і помилок.
5. Сміятися. Обличчям і душею. (Не ставитися серйозно до людей і до себе).
6. Дихати. Вільно, глибоко і з насолодою.
7. Врятувати. Досхочу і з задоволенням.

7 заповітних страв

(Вони подаровані людині Зверху не тільки як краща їжа, але і як ліки):

1.Буряк.
2. Огірки і цибуля.
3. Кисляк.
4. Риба.
5. Каша (пшоно, гречка, кукурудза, квасоля).
6. Яблуко.
7. Ягоди і горіхи.
7 заповітних рідин
1. Вода джерельна.
2. Зелений чай.
3. Сік з винограду (вино).
4. Чай з листя, гілочок ягід і квітів.
5. Квас.
6. Компот з дячка.
7. Капустяний розсіл.

Поки живеш і на волі …
Хоч босий, але йди вперед.
Хоча кульгавий, але йди вперед.
Хоча безногий, але йди вперед.

Якщо перед тобою постав важкий вибір або непросте рішення, з легкою душею загадай собі ввечері, то вранці, коли встанеш, буде тобі відповідь. І так і буде.

Якщо не знаєш, що робити, роби хоч що-те, що можеш.

Якщо боїшся робити, не роби.

Але якщо робиш, не бійся.

«Поганої», марної, порожньої роботи не буває.

Якщо не знаєш, як вчинити, роби за бажанням серця, але не порушуй заповіді.

Не все підкоряється розуму. Але все підпорядковується завзятості.

І нічого для тебе нема неможливого, поки живеш і на волі.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.