Хочеш зробити добре — зроби сам. Награвшись в клонування японських «паркетників», сітроенівці побудували C3 Aircross: маленький, зате свій
Концепція помінялася. Безпрограшна раніше ставка на класичні однооб’ємники заходити все гірше, народ хоче кросовери. Напівзахід у вигляді перетворення Mitsubishi ASX і Outlander XL у «Сітроени» C4 Aircross і C-Crosser не малоефективною — злегка змінені японські продукти в дизайнерській лінійці французів виглядали чужорідно і постривай на ринку кросоверів не нікого. Тягнути далі означало розтринькати найперспективніший сегмент ринку.
І сітроенівці завзято на екранах взялися за справу. Від «клонів» позбавляються, на випуску C3 Picasso поставили хрест через 8 років конвеєрного життя, а натомість викотили C3 Aircross. На рідкість універсальний, як стверджує барвистий рекламний ролик, автомобіль: диво-кросовер, на якому і в місті добре, і за його межами ненудно. Це вже точно! Перший з’єднання в’їзд з асфальту на березі моря (нам говорили на презентації про серферів та інших купальщиках) через невелику сходинку супроводжував гучний удар по порогу кузова. На зворотному шляху довелося дощечку підкладати.
Секретний кліренс і «грип» за 300 євро
Офіційні дані про дорожньому просвіті зашифровані у фразі «приблизно на 20 мм більше, ніж у співплатформеного хетчбека С3». Рулетка дала розгадку: під пластиковою губою переднього бампера — не більше 16 див. Приблизно стільки ж під розпіркою важелів передньої підвіски. Так що в плані дорожнього просвіту C3 Aircross тягается, наприклад, зі Skoda Octavia. А в захисті поступається їй взагалі, оскільки моторний відсік навіть тонким пильником не прикритий! «Захисний» обвіс здебільшого теж бутафорський — частково фарбований, а де лаку немає, пластик легко дряпається.
Про повному приводі не мрійте, пружна балка задньої підвіски суто «асфальтової» платформи PF1 не допускає встановлення агрегатів трансмісії 4×4. Із засобів підвищення прохідності C3 Aircross має тільки асистент контролю швидкості спуску і систему Grip Control. Принцип її роботи простий: водій поворотної шайбою визначає режим руху (наприклад, «сніг» або «пісок»), а електроніка регулювання пробуксовування коліс намагається не дати машині застрягти. Краще, ніж нічого, вісь тільки на базових версіях навіть такого набору не буде, так як це опція за 300 євро…
Перевіряємо «Сітроен», пам’ять пам’ятаємо про «Ладі»
Занадто критичне початок? Назвався кросовером — будь ласка відповідати. Тому шкода, що C3 Aircross залізний і не знає такого модно-блогерского поняття, як бодипозитив. Тоді б не намагався надіти маску позашляховика, соромлячись бути самим собою. Тобто… функціональним компактвеном! Саме так: оголосивши курс на SUV, сітроенівці практичність поставили вище всюдипрохідності.
Зверніть увагу на форму кузова: він високий і «квадратний». Для місткості вже добре, до того ж французи грамотно скроїли інтер’єр за принципом: менше пухких деталей — більше простору. Ще поставили крісла вертикальнішою, вуаля: 4,1-метрової капсулі навіть на іншому ряду, по відчуттях, є життя. Хоча цифри не такі райдужні: наприклад, для колін тут запас приблизно як у Lada Largus або колишньому Hyundai Solaris. Зате за давньою минивэновской традиції можна в тетрисе попрактикуватися. Посувати частини заднього дивана вперед-назад (в межах 15 см), пограти з нахилом спинки, скласти в «сендвіч» переднє крісло, вибрати висоту підлоги багажника… Майже рівний майданчик, до речі, організується без проблем: автотуристам буде зручно спати в машині, іншим — возити довгоміри. 2,4 метра влазити, запевняють розробникі.