Авторські статтіЗдоров'я

Сім популярних міфів про холестерин

Сьогодні важко зустріти людину, яка б жодного разу не чув про холестерин. Хтось вперше дізнався про цю речовину в кабінеті лікаря, який заявив про високий рівень холестерину в крові. Хтось черпає інформацію про холестерин в інтернеті або друкованих виданнях.

На жаль, далеко не вся інформація виявляється вірною. Можливо, ти вважаєш, що холестерин і ЛПНЩ (ліпопротеїни низької щільності — речовини, що відповідають за транспортування холестерину в крові) є найлютішими ворогами людини. У цій статті ми постараємося розвіяти популярні міфи про холестерин і з’єднання з’ясувати, що ж є правдою.

Що таке холестерин?

Часто брак інформації та невірне уявлення про ті чи інші явища не дозволяє нам мати об єктивне і реальне уявлення про наше здоров’я, захворювання або інших процесах, які відбуваються в нашому тілі.

Можливо, наші представлення ґрунтуються на матеріалі прочитаного одного разу статті або думках навколишніх людей. Тому наше судження може виявитися помилковим і навіть шкідливим. Адже виходячи з цього, ми приймаємо рішення, які стосуються нашого здоров’я і здоров’я наших близьких. Це стосується не тільки холестерину.

Тому ми вирішили проконсультуватися з фахівцями і обговорити з ними поширені уявлення про холестерин, які існують в нашому суспільстві. Для початку варто з’єднання з’ясувати, що ж саме представляє з себе холестерин.

Холестерин в певній кількості є необхідною речовиною для життя і розвитку клітин нашого організму. Він присутній не тільки в людському організмі, але і в організмі практично всіх живих істот. Саме з цієї причини рослини також містять холестерин, хоча й у меншій кількості, ніж червоне м’ясо тварин. Холестерин бере участь у формуванні клітин. Так, клітини головного мозку на 10-20% складаються з цієї речовини.

Коли дитина народжується, грудне молоко матері постачає його різними поживними речовинами, в тому числі і холестерину. Він бере участь у багатьох життєво важливих процесах нашого організму:

  • Захищає і зміцнює клітинні мембрани.
  • Охороняє структуру нервової системи організму людини.
  • Бере участь в обміні речовин: переробляє жири, що надходять з їжею, і регулює кількість органічного холестерину.
  • Бере участь у створенні статевих гормонів, у тому числі естрогену.
  • Переносити поживні речовини, необхідні для формування різних гормонів.
  • Захищає шкіру і оберігає її від зневоднення.
  • Бере участь в утворенні вітаміну D.
  • Зміцнює імунну систему людини.
  • Захищає наші нирки (особливо це стосується людей, які страждають на діабет).
  • Сприяє еластичності еритроцитів.
  • Допомагає розвитку головного мозку у новонароджених.
  • Перешкоджає утворенню дефектів у ембріонів.

Отже, холестерин задіяний у багатьох важливих процесах, що відбуваються в нашому організмі. Проблеми виникають, коли рівень холестерину перевищує нормальні показники. Як говоритися, навіть корисне в надлишку завдає шкоди. Холестерин не є винятком з цього правила.

Поширені міфи про холестерин

Морепродукти містять багато холестерину

Це досить суперечливе твердження. Дослідження підтверджують, що в морепродуктах міститься достатня кількість стеринів (в тому числі і холестерин).

Також морепродукти є джерелом жирних кислот Омега-3, які знижують рівень «поганого» холестерину. Тому можна сміливо стверджувати, що устриці і молюски є необхідним елементом здорового і збалансованого харчування.

Розмови про холестерин — мода

Дійсно, раніше мало хто з нас чув про холестерин. Але правда і те, що проблеми, викликані надлишком холестерину, реальні. Наслідки безтурботного і неуважного відношення до рівня холестерину в крові дуже серйозні. І це не має нічого спільного з модою.

Зараз люди стали уважніше ставитися до цього питання, а медики рекомендують регулярно робити аналізи і стежити за рівнем холестерину в крові. Також в наші дні існують ліки і натуральні спосібі лікування, які не були поширені кілька років тому.

Чим менше холестерину, тім краще

Ця інформація не відповідає дійсності. Як ми вже говорили раніше, холестерин необхідний нашому організму, адже він бере участь у багатьох важливих процесах. Необхідно знижувати рівень холестерину до нормальних показників. Недолік холестерину також шкідливий, як і його надлишок.

Результати досліджень, проведених вченими, показали, що недолік холестерину може бути причиною депресії або хронічної втоми.

Існують продукти без холестерину

Це ще один популярний міф. Як вже було згадано в статті, холестерин бере участь в обміні речовин і виконує інші важливі функції в кожному живому організмі. У деяких організмах більше цієї речовини, в інших менше, але не існує живих істот з нульовим рівнем холестерину.

Також кількість холестерину залежить від способу приготування їжі. Наприклад, кількість цієї речовини в смаженому шматочку м яса і запеченому на грилі істотно відрізняється.

Волоські горіхи підвищують рівень холестерину

Цей міф ґрунтується на тому факті, що волоські горіхи відрізняються високим вмістом жирів. Справа в тому, що це корисні для нашого організму, а головним чином, для нашого мозку, жири. Тому невелика жменя волоських горіхів разом з іншими горішками не принесе тобі ніякої шкоди: твій організм не постраждає від надлишку шкідливих жирів, як відбувається у випадку з картоплею фрі або іншими шкідливими продуктами.

Холестерин — єдина причина інфаркту міокарда

З одного боці, це правда: рівень холестерину в крові є однією з головних причин виникнення інфаркту. При надлишку холестерин накопичується на стінках артерій і може призвести до їх закупорки. Але крім цього існують і інші чинники, що збільшують ризик виникнення інфаркту міокарда або зупинки серця.

Причиною цього може стати вживання солі, стрес і сидячий спосіб життя. Тому не варто звинувачувати холестерин у всіх бідах, що відбуваються з нашим серцем, хоча, безперечно, частина відповідальності за це лежить на ньому.

Щоб знизити рівень холестерину

Це залежить від багатьох факторів. Так, деякі пацієнти з критичні рівнем холестерину не можуть чекати, поки він знизитися природних шляхом за допомогою натуральних засобів. Хоча в домашніх рецептах не міститься сторонніх хімічних речовин, в цьому випадку кожен пацієнт потребує індивідуального підходу.

Якщо ж рівень холестерину підвищений незначно, немає необхідності вдаватися до допомоги ліків. У цьому випадку варто підкоригувати своє харчування та включити в раціон більше фруктів, овочів, злаків та інших корисних продуктів

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України