11 лютого Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний у телефонних переговорах із Головою об’єднаного комітету начальників штабів США генералом Марком Міллі повідомив, що армія Путіна щодня проводить до півсотні атак.
“Наполегливі бої продовжуються в районі Вугледару та Мар’їнки. Ми надійно тримаємо оборону. На деяких ділянках фронту нам вдалося відновити раніше втрачені позиції і закріпитися там”, – прокоментував Залужний.
Ця ж інформація підтверджується і аналітиками Інституту вивчення війни (ISW).
Повідомляється, що Сили оборони України відбили раніше втрачені позиції на Донеччині. При цьому в районі Вугледару продовжуються запеклі бої.
Ситуація на сході Харківської та заході Луганської областей
Російські сили продовжують наступальні операції на північний захід від Сватового на тлі суперечливих тверджень про просування росіян 11 лютого. Міністерство оборони Росії (МО) заявило, що російські війська повністю захопили Дворічне (53 км на північний захід від Сватового) 10 лютого.
Експерти ISW не мають візуального підтвердження того, що російські війська перебувають у Дворічному, ні того, що російські війська просувалися у цьому напрямку.
У той же час 11 лютого путінські війська продовжували наступальні дії в районі Кремінної. У Генштабі України повідомили, що українські війська відбили російські штурми поблизу Кремінної, Шепилового (8 км на південь від Кремінної) та Білогорівки (12 км на південь від Кремінної). В українському Генштабі також повідомили, що російські війська зміцнюють угруповання сил у районі Кремінного.
Бої на Донбасі
Російські війська продовжують лобові атаки на Донеччині. Так, представник Східного угруповання військ України полковник Сергій Череватий заявив, що минулої доби між російськими та українськими військами в районі Бахмута сталося 39 бойових зіткнень. Український Генштаб повідомив, що українські сили відбили російські штурми поблизу Бахмута, Червоної Гори (6 км на північ від Бахмута) та Івановського (6 км на захід від Бахмута).
Геолокаційні кадри, опубліковані 11 лютого, показують, як російські війська вільно пересуваються східною частиною Червоної Гори, і, ймовірно, вказують на те, що українські війська відступили від населеного пункту.
Російські «військори» стверджували, що російські війська оточили українські війська у Червоній Горі і що бойовики групи «Вагнера» зараз займають позиції у південно-східній частині Парасковіївки (7 км на північ від Бахмута). Водночас геолокаційні кадри, опубліковані 11 лютого, показують, що бойовики групи «Вагнера», ймовірно, забезпечили незначний поступ на північно-східній околиці Бахмута.
Російські війська навряд чи вдадуться до скоординованих дій із захоплення Сіверська найближчими тижнями, всупереч попереднім заявам російських «військрів».
ISW оцінило, що російські війська мають зробити набагато більш скоординовані зусилля в напрямку Сіверська з півночі, сходу і півдня, щоб наступити на це селище. ISW зауважила, що наступальні операції групи «Вагнера» на північ від Соледара завмирають у попередні дні, що свідчить про те, що ці операції служили спільним зусиллям Росії по оточенню Бахмута, а не були спрямовані на Сіверськ.
Російський військовий блогер заявив, що у дачній зоні на південь та південний схід від Вугледару (30 км на південний захід від Донецька) тривають запеклі бої. Геолокаційні кадри, опубліковані 11 лютого, показують наслідки російського термобаричного артилерійського удару поблизу Вугледару.
Південнний напрям
11 лютого російські війська не проводили жодних підтверджених наземних атак на півдні України. Окупаційний чиновник Запорізької області Володимир Рогов стверджував, що українські війська посилили диверсійно-розвідувальні дії вздовж лінії фронту у Запорізькій області. Рогов також висловив постійне занепокоєння тим, що українські сили готуються до майбутнього контрнаступу.
При цьому російські війська, ймовірно, осушують Каховське водосховище на північ від окупованої Запорізької області. NPR повідомляло, що російські війська спеціально відкрили шлюзи Каховського водосховища одразу після того, як вони підірвали дамбу під час відходу із західного (правого) берега Херсонської області 11 листопада. NPR зазначало, що рівень води в Каховському водосховищі знизився з 16,1 метра 1 грудня 2022 року до 14,1 метра 6 лютого.
У Запорізькій обласній військовій адміністрації повідомили, що рівень води у Каховському водосховищі стрімко падає і загрожуватиме безпеці ЗАЕС. Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі підтвердив цю заяву, зазначивши, що поточний рівень води не становить загрози для ЗАЕС, але може загрожувати безпеці ЗАЕС, якщо рівень води продовжить падати.
Українські офіційні особи повідомили, що російські війська продовжують нагромаджувати живу силу на східному (лівому) березі Херсонської області. Радник Херсонської обласної військової адміністрації Сергій Хлань заявив, що російські війська продовжують стягувати живу силу для забезпечення діяльності правоохоронних органів та не готуються до наступу. ISW продовжує оцінювати, що російським силам на півдні України, зокрема, на східному березі Херсонської області не вистачає необхідної концентрації сил для спроби повномасштабного наступу.