ЄС|NATO

Переговори вже тривають: Британія може почати випускати зброю в Україні

Британське озброєння незабаром можуть почати випускати в Україні. Переговори чиновників оборонної галузі про це вже точаться.

Як пише британське видання The Telegraph, представники Британії вже навіть побували в Україні і, попередньо, йдеться про випуск зброї та транспортних засобів за ліцензією. Примітно, що, за інформацією видання, такі самі переговори з Україною веде низка країн. Британські компанії прагнуть випередити конкурентів із Німеччини та Франції.

Зазначається, що будь-яке спільне підприємство, швидше за все, вимагатиме особистого схвалення прем’єр-міністра Великобританії Ріші Сунака. Особливо враховуючи те, що Росія неодноразово загрожувала країнам Заходу помстою за постачання зброї в Україну та будь-яка підтримка виробництва озброєння може ще більше посилити напруженість.

На Даунінг-стріт та в Міністерстві оборони відмовилися давати коментарі на цю тему, заявивши, що це справа промисловості.

При цьому науковий співробітник дослідницького центру Royal United Services Institute і колишній офіцер британської армії НАТО Ед Арнольд вважає, що промислова співпраця сприяє тісноті у міжнародних відносинах. За його словами, “спочатку це може бути виставлене як комерційне (співпраця), але для цього знадобиться принаймні мовчазне політичне схвалення”. Він наголосив, що угода щодо військового обладнання “вкаже на майбутню довгострокову співпрацю, поглиблення зв’язків між Великобританією та Україною до рівня, якого вони ще не досягли”. Крім того, подібна угода наблизить Україну до НАТО та європейських безпекових структур.

У той же час експерт з військових закупівель американського аналітичного центру безпеки Rand Corporation Джеймс Блек розповів виданню, що угода, згідно з якою західна держава вироблятиме важку зброю в Україні, буде першою, оскільки країна має незначну історію промислового співробітництва.

“Українська оборонна промисловість була в основному зосереджена на виробництві та підтримці радянських або місцевих технологій, і з моменту здобуття незалежності вона кілька десятиліть страждала від недостатніх інвестицій, реформ, проблем з корупцією та інших викликів, що загальмувалися”, – зазначив експерт.

Відомо, що Україна виготовила за ліцензією деяку ізраїльську та американську стрілецьку зброю, наприклад гвинтівки, та адаптувала деякі свої танки для встановлення ізраїльської електроніки.

Незалежний експерт з питань оборони Френсіс Туса, у свою чергу, зазначив, що будь-які нові заводи стануть ключовими цілями для російських бомбардувань. Він вважає, що угоди про початок виготовлення західної бронетехніки в Україні Москва швидше за все сприйме як антагоністичні. Однак союзники НАТО навряд чи будуть налякані цими погрозами.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України