Шумулеу-Чук в Румунії – одне з головних місць католицьких паломництв Європи

Другий день Апостольського візиту Папи до Румунії розпочався відправою Святої Меси в Марійському санктуарії в Шумулеу-Чук

Несприятливі погодні умови частково змінили маршрут Папи Франциска – було заплановано, що він прилетить літаком до Бакеу, віддаленого майже 245 кілометрів від Бухаресту, а звідти гелікоптером до містечка Меркуря-Чук в центральній частині країни. Однак, Святіший Отець приземлився не в Бакеу, а в Тергу-Муреш, а звідти від’їхав  автомашиною до Меркуря-Чук на віддалі майже 150 кілометрів. Саме на околиці цього старовинного містечка, що налічує понад 42 тисячі мешканців, розташований францисканський монастир,  де почитається чудотворна статуя Пресвятої Богородиці, що є метою численних прощ з Центральної та Східної Європи, зокрема, паломництв. угорських католиків.

Між 1876 і 1918 роками місто Меркуря-Чук входило в склад Австро-Угорської імперії, а внаслідок Тріанонського договору ця територія була передана Румунії. В 1940 році Меркуря-Чук було повернене Угорщині, а від 1945 року наново ввійшло в склад Румунії. Спочатку місто входило в склад Угорської автономної області, яка згодом була скасована. Понад 80% населення цього регіону становлять угорці.

Францисканський монастир споруджено біля підніжжя гори Сомліо в 1442-48 роках на місці попереднього храму ще з ХІV сторіччя. Будівництво сучасного санктуарію було завершене 1824 року. Санктуарій належить до архидієцезії Альба-Юлія, заснованої 1009 року святим Стефаном. У ньому почитається велична дерев’яна статуя Пресвятої Богородиці з Дитятком Ісусом на руках і представляє Жінку, одягнену в сонце, про яку говориться в Біблії, в книзі Одкровення. Статуя заввишки 2,27 метри, є найбільшою у світі, вирізьбленою з цілісного стовбура липового дерева. Статуя вирізьблена в 1515-1520 роках і збереглась неушкодженою під час жахливої пожежі 1661 року. В історії монастиря записані численні чуда, які тут стались. І саме в цьому регіоні протягом сторіч збереглась католицька віра. Щорічне паломництво, що відбувається напередодні празника П’ятидесятниці, збирає понад 300 тисяч вірних, у переважній більшості угорців, не тільки з Європи, але й  з усього світу.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

sixteen − 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh