Швеція офіційно визнала Росію загрозою і нарощує війська

Після доповіді, представленої Комісією оборони, військове відомство Швеції оприлюднило своє військове планування. Про це повідомляє видання Air & Cosmos.

Зокрема, прийнято рішення підвищити військові витрати з метою забезпечення збройних сил сучасною матеріальною частиною і укомплектування особового складу. Посилення бойової потужності буде здійснюватися в рамках програми розвитку, розрахованої на період 2021 – 2025 років.

У зв’язку з цим передбачається збільшення до 2025 року оборонного бюджету до 84 млрд. шведських крон (8,78 млрд. дол.), що складе 1,5% від ВВП. Для виконання даного завдання буде потрібно щорічне зростання військових витрат на 5 млрд. крон.

Нові підходи, прийняті на озброєння Стокгольмом, викладені в Білій книзі, проект якої був опублікований. Даний документ охоплює той же період. Як вказується, його мета – “забезпечити безпеку країни в умовах міжнародної напруженості”. При цьому Росія і Китай визначені в якості головної потенційної загрози. У зв’язку з цим Швеція закликає Європу до консолідації оборони.

Незважаючи на те що Швеція не є членом НАТО і не межує з Росією, скандинавське королівство готується відбивати саме російську агресію.

У Збройних силах Швеції заявили, що однією з причин такого розширення є непередбачуваність глобальної геополітичної ситуації. «Росія своїми діями в Грузії та Україні показала, що вона без коливань використовує військову силу. Вона планує збільшити свої військові можливості», – йдеться у заяві.

Після того як в 2013 році Росія «відпрацювала сценарій нападу на Стокгольм» (з імітацією застосування ядерної зброї), Швеція істотно наростила військовий потенціал.

Усвідомивши свою вразливість, Швеція різко змінила курс, почала активно озброюватися і шукати зближення з Північноатлантичним альянсом – хоч в даний час вступ в НАТО і не обговорюється.

Швеція в останні роки зробила кроки для посилення своєї оборони, включаючи розміщення постійних військ на острові Готланд, в країні також знову ввели військову повинність.

У доповіді також йдеться про необхідність збільшення кількості армійських бригад, корветів, підводних човнів та літаків винищувачів, а також збільшення ресурсів для посилення можливостей кібернетичної розвідки Швеції.

За матеріалами іноземних ЗМІ.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

2 + five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh