Авторські статтіТехно

Швеція озброюється гібридними підводними човнами

Шведський концерн Saab розробить і побудує до 2024 року два нових підводних човни проекту A26 з гібридним силовим агрегатом на замовлення Міністерства оборони Швеції.

Субмарини А26 отримають гібридний силовий агрегат з дизель-електричного двигуна і повітряно незалежного двигуна Стірлінга шведської компанії Kockums Naval Solutions. Двигун Стірлінга являє собою теплову машину, в якій робоче тіло наповнене газом, або рідиною і рухається в замкнутому контурі. Енергія виробляється в результаті зміни обсягу робочого тіла при нагріванні і охолодженні. У двигунах Стірлінга використовується зовнішня система згоряння, коли дизельне паливо за допомогою рідкого кисню спалюється в спеціальній камері, що з’єднана з силовою установкою.

Двигун буде використовуватися для живлення електромоторів, або заряду акумуляторів підводного човна. Перевагою такої гібридної установки є малошумність, завдяки чому субмарину складніше виявити противнику.

Недоліком є ??мала швидкість підводного човна: на повній потужності агрегату вона розвиває швидкість до 20 вузлів, а на двигуні Стірлінга – лише 7 вузлів. Зате субмарина здатна буде перебувати під водою від 14 до 20 днів.

Довжина корпусу А26 складе 63 метри, ширина – 6,4 метра, при цьому A26 отримає чотири торпедних апарати калібру 530 міліметрів і один універсальний відсік для додаткового озброєння. Чисельність екіпажу складе від 17 до 26 осіб.

Підводні човни обладнають сонарами і всілякими засобами спостереження, а корпус буде збудований із застосуванням технологій маскування. Використовувати А26 планується для проведення спеціальних операцій як в прибережних водах, так і у відкритому морі.

Популярная Механика

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.