Швеція озброюється гібридними підводними човнами

Шведський концерн Saab розробить і побудує до 2024 року два нових підводних човни проекту A26 з гібридним силовим агрегатом на замовлення Міністерства оборони Швеції.

Субмарини А26 отримають гібридний силовий агрегат з дизель-електричного двигуна і повітряно незалежного двигуна Стірлінга шведської компанії Kockums Naval Solutions. Двигун Стірлінга являє собою теплову машину, в якій робоче тіло наповнене газом, або рідиною і рухається в замкнутому контурі. Енергія виробляється в результаті зміни обсягу робочого тіла при нагріванні і охолодженні. У двигунах Стірлінга використовується зовнішня система згоряння, коли дизельне паливо за допомогою рідкого кисню спалюється в спеціальній камері, що з’єднана з силовою установкою.

Двигун буде використовуватися для живлення електромоторів, або заряду акумуляторів підводного човна. Перевагою такої гібридної установки є малошумність, завдяки чому субмарину складніше виявити противнику.

Недоліком є ??мала швидкість підводного човна: на повній потужності агрегату вона розвиває швидкість до 20 вузлів, а на двигуні Стірлінга – лише 7 вузлів. Зате субмарина здатна буде перебувати під водою від 14 до 20 днів.

Довжина корпусу А26 складе 63 метри, ширина – 6,4 метра, при цьому A26 отримає чотири торпедних апарати калібру 530 міліметрів і один універсальний відсік для додаткового озброєння. Чисельність екіпажу складе від 17 до 26 осіб.

Підводні човни обладнають сонарами і всілякими засобами спостереження, а корпус буде збудований із застосуванням технологій маскування. Використовувати А26 планується для проведення спеціальних операцій як в прибережних водах, так і у відкритому морі.

Популярная Механика

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

17 − 10 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh