Новини з Австрії

Через шпіонаж Австрія вперше висилає російського дипломата

Напруга між Віднем і Москвою: Австрія вперше оголосила російського дипломата «персоною нон грата»

Він повинен покинути Австрію до 1 вересня. Таким чином, це стало кульмінацією шпигунської справи, яке місцева влада сприйняла особливо серйозно. Російський дипломат протягом багатьох років займався промисловим шпигунством в високотехнологічній компанії за підтримки громадянина Австрії.

Саме австрієць зважився і розповів своєму начальникові про шпигунську діяльність в компанії. Під час слідства він назвав російського дипломата своїм куратором. Росіянин послався на свій дипломатичний імунітет і відмовився від будь-яких заяв.

Цього року у Австрії вже були суперечливі відносини з Росією: масована кібератака на Міністерство закордонних справ, яка «взомала» його ІТ-системи, зальцбурзький шпигунський процес над офіцером австрійської армії, недавнє вбивство активіста чеченської опозиції.

Примітно, що останнім часом і ряд інших держав реагували на російське шпигунство більш жорсткими заходами. Наприклад, Словаччина і Норвегія недавно вислали російських дипломатів. Кремль зазвичай відповідає на такі кроки такими ж контрзаходами.

За матеріалами: https: //www.krone.at/
Фото: BMI, Fotomontage: Kronen Zeitung

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України