Через шпіонаж Австрія вперше висилає російського дипломата

Напруга між Віднем і Москвою: Австрія вперше оголосила російського дипломата «персоною нон грата»

Він повинен покинути Австрію до 1 вересня. Таким чином, це стало кульмінацією шпигунської справи, яке місцева влада сприйняла особливо серйозно. Російський дипломат протягом багатьох років займався промисловим шпигунством в високотехнологічній компанії за підтримки громадянина Австрії.

Саме австрієць зважився і розповів своєму начальникові про шпигунську діяльність в компанії. Під час слідства він назвав російського дипломата своїм куратором. Росіянин послався на свій дипломатичний імунітет і відмовився від будь-яких заяв.

Цього року у Австрії вже були суперечливі відносини з Росією: масована кібератака на Міністерство закордонних справ, яка «взомала» його ІТ-системи, зальцбурзький шпигунський процес над офіцером австрійської армії, недавнє вбивство активіста чеченської опозиції.

Примітно, що останнім часом і ряд інших держав реагували на російське шпигунство більш жорсткими заходами. Наприклад, Словаччина і Норвегія недавно вислали російських дипломатів. Кремль зазвичай відповідає на такі кроки такими ж контрзаходами.

За матеріалами: https: //www.krone.at/
Фото: BMI, Fotomontage: Kronen Zeitung

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

eighteen − two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh