ЄС|NATO

Шольц закликав Німеччину бути готовою до збільшення підтримки України на тлі ослаблення підтримки інших країн

Канцлер Німеччини Олаф Шольц виступив на конференції Соціал-демократичної партії Німеччини із найсильнішою заявою за останні два роки війни заявою.

Канцлер закликав Німеччину бути готовою до збільшення підтримки України на тлі ослаблення підтримки інших країн.

“Ця війна, ймовірно, не закінчиться найближчим часом”, – заявив він. Шольц наголосив, що важливо, “щоб ми могли робити те, що необхідно упродовж тривалого часу”, а саме “продовжувати підтримувати Україну в її оборонній боротьбі”.

Німецький канцлер додав, що вторгненням до України у 2022 році Росія поклала край загальному розумінню миру та безпеки в Європі. Має бути зрозумілим, що “кордони в Європі більше не пересуватимуться силою”.

Шольц також зазначив, що Німеччина має бути готовою до того, що їй доведеться робити ще більше, “коли інші ослабнуть”, натякаючи на політичну ситуацію в США перед президентськими виборами наступного року. Тому з німецької сторони мають бути прийняті рішення, “щоб ми могли це зробити”.

“Президент путін не може очікувати, що ми відступимо”, – наголосив Шольц.

Нагадаємо, що саме Шольц боявся допомагати Україні на початку війни, а Німеччина як військова допомога виділила Києву 5 тисяч касок і польовий госпіталь.

Німеччина довго відмовлялася постачати Україні варте озброєння.

2 березня 2022 року Олаф Шольц заявив, що ні Німеччина окремо, ні НАТО в цілому не вплутуватимуться у війну Росії проти України.

Після того, як звірства окупантів у Гостомелі, Бучі та Ірпені стали надбанням громадськості Берлін вирішив дати Україні озброєння. Наприкінці березня з’ясувалося, що Німеччина хотіла б поставити озброєння Україні, але навряд чи зможе. Бундесвер досяг межі своїх запасів зброї, заявила на той момент голова Міноборони Німеччини Крістіна Ламбрехт.

Вже на початку квітня 2022 року канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив про підтримку України: “якнайкраще” доти, доки війна не закінчиться.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України