ЄС|NATO

Bayraktar TB2 матиме міні-крилату ракету Kemankes – його виробництво розпочнеться вже цього року

Ракета Kemankeş має вагу у 35 кг, з яких 6 кг бойової частини

Турецький виробник безпілотних літальних апаратів компанія Baykar офіційно продемонструвала свою нову розробку – “розумну” міні-крилату ракету під назвою Bayraktar Kemankeş – фото та відео представлено у Twitter-акаунті компанії Baykar, презентація розробки відбулася на виставці Teknofest. Більше деталей про проект розповідають у SavunmaSanayiST.
Джерело: Defence Express

Виробник називає цю розробку також “цифровим баражуючим боєприпасом”. Наразі відомо, що ракета Bayraktar Kemankeş призначена для озброєння трьох безпілотних літальних апаратів типу Bayraktar: TB2, TB3, а також Akinci – на виставці вона демонструвалася зокрема під крилом розвідувально-ударного безпілотника Bayraktar TB2.

Безперечно, цікавою ця ракета є передусім для безпілотника Bayraktar TB2, який з цією розробкою отримає нові можливості із завдання наземних ударів, причому вже й в тилу супротивника – дальність нової ракети має становити 200 км, що дозволить не тільки “бити далеко”, а ще й обирати відносно безпечну дистанцію, щоб зменшити ризики ураження ракетою ворожої протиповітряної оборони.

Щоб бити рашистів на 200 км з Bayraktar TB2 тепер є міні-крилата ракета Kemankes: піде в серію вже в цьому році

Ракета Kemankeş під крилом БПЛА Bayraktar TB2

Як для повноцінної крилатої ракети цей боєприпас, звичайно, має доволі скромні розміри – довжину у 1,73 м, розмах крил 1,25 м та вагу у 35 кг (у низці джерел відзначається цифра у 30 кг, але у виданні GDH з посиланням на представника Baykar називають цифру саме у 35 кг), з яких бойова частина становить 6 кг. Для порівняння – та ж турецька крилата ракета SOM з дальністю від 250 км, якою може бути озброєний Akinci, у різних версіях може мати вагу від 500 до 620 кг (з них бойова частина становить 230 кг).

Щоб бити рашистів на 200 км з Bayraktar TB2 тепер є міні-крилата ракета Kemankes: піде в серію вже в цьому році

Ракета SOM, зображення Roketsan

Швидкість руху ракети становить 0,3 Маха (або ж приблизно 367,5 км/год), швидкість пікірування – 0,7 Маха (орієнтовно 857,5 км/год). Робоча висота – близько 5486 м, час перебування у повітрі – 60 хв. Оснащена рідкопаливним реактивним двигуном.

При дальності дії у понад 200 км дальність зв’язку при цьому обмежується показником у 50 км, який, втім, планують збільшити до 100 км. Інформація про висоту польоту ракети, температури та ціль, а також всі зображення з камери передаються на TB2, а потім на наземну станцію управління. Ракета може націлювати на ціль за допомогою системи оптичного наведення з функціями штучного інтелекту, яка допомагає обробляти зображення.

Як відзначається, ракета може використовуватися в умовах роботи ворожих засобів радіоелектронної боротьби. Сьогодні відомо, що ракети перебувають на стадії льотних випробувань – перший пуск планують зробити протягом 1-2 місяців, а загалом в планах до кінця року розпочати серійне виробництво.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України