Авторські статті

Що таке ляльки реборн: чому все більше людей заводять собі такі дивні іграшки. ВІДЕО

Что такое куклы реборн: почему все больше людей заводят себе такие странные игрушки. ВИДЕО

А вий уявіть собі картину: зимовим ранком жінка гуляє по парку з коляскою. Її посмішка і щасливі очі говорять про те, що вона відчуває радість материнства. У дорогому красивою візку лежить маля, закутане у теплий плед, — рожеві щічки, крихітні ручки і …застиглий скляний погляд…

Це не сценарій нового трилера, це просто нове захоплення дорослих людей, пише newsdaily.

Залицяння за штучним малюком перетворилося у сучасний мейнстрім під назвою «реборн». Ці ляльки дуже сильно схожі на справжніх немовлят, хіба що вони доставляють клопоту набагато менше. Їх роблять з дотриманням пропорцій, росту і ваги реальних дітей, для створення волосся використовують тонкий мохер, для тіла годитися вініл, а очі ляльок зроблені зі скла.

Як з’явилися реборни

Є багато різних версій походження «живих» ляльок. Існує думка, що перші реборни (від слова reborn, що означає «перероджений») з’явилися в Сполучених Штатах Америки приблизно в 1980-1990-їх роках як хобі. Перша продажа такої ляльки на світовому аукціоні e-bay була здійснена в 2002 році. Свою лепту в розвиток цього напрямку внесла також іспанська компанія Dolls by Berengeur, що спочатку виробляє іграшки для дівчаток і манекени для демонстрації дитячого одягу. З тих пір і з’явилася індустрія ляльок-реборнів.

Найчастіше ці ляльки купуються через Інтернет. Але також зустрічаються у продажі на різних ярмарках. Асортимент для тих, хто трохи загрався в «дочки-матері», досить багатий: на вибір пропонуються і недоношені немовлята, і першокласники. Не так давно творці пішли ще далі в гонитві за «живими» ляльками: вони почали використовувати ароматизатори з «запахом дитини», а також застосовувати для ляльок імітацію дихання і биття серця.

Процес покупки «живих» ляльок по суті схожий на процес усиновлення, а не просто придбання товару. Тому часто зустрічаються ляльки реборн з підробленими свідоцтвами про народження, або сертифікатами з усиновлення.

Буває так, що реалістичність ляльки реборн не тільки притягує, але і відштовхує покупців. Інтернет-магазини іграшок відмовляються продавати ці ляльки, стверджуючи, що вони дуже реалістичні.

В звичайних магазинах реборн не продають. Залежно від майстерного виготовлення змінюється і ціна на ляльку реборн. Досить тендітна іграшка обійдеться недешево. В Україні така лялька коштує від 4000 до 20 000 тис. грн.

Чому дорослим подобаються такі іграшки

Жінки, які вже стали мамами, пам ” ятають цю приємну вагу дитини на руках, її м’яку ніжну шкіру, маленькі ручки, запах немовляти. Звичайно, існує і ряд великих складнощів: крики, ночі без сну, багатогодинне хитання, переживання, розкидані речі, розмальовані шпалери… Материнство не дається легко практично нікому. При цьому малюк росте день у день, і таким, яким ми його пам’ятаємо новонародженим, він вже не буде ніколи. А бажання потримати на руках таку крихту нікуди не йде. Але скільки в основному народжують сучасні жінки? Один-два-три рази? А дитина так швидко виростає з новонародженого періоду.

Можна сказати, що у сучасних жінок з’явилася можливість продовжити цей солодкий період не на місяці, а на довгі роки, на стільки, наскільки вона сама захоче. При цьому спосіб життя може залишатися колишній, адже це ж так зручно: «малюк» не плаче, не вимагає цілодобового уваги, не хворіє, при цьому він так схожий на справжнього дитини, що лагодити свою «маму» сприятливий психотерапевтичний вплив. Реборн дарує жінці емоційний підйом і покращує настрій.

Невинне хобі або масове божевілля з лякаючим «підтекстом»?

Скільки б люди не розчулювалися дивлячись на таких «слухняних» малюків, все ж ця тенденція зовсім не радує, а швидше шокує. Сучасні дорослі ігри частково переходять межу здорового глузду. Лякає не стільки прихильність дорослих жінок до ляльок, скільки те, що це захоплення замінює багатьом з них реальне життя і реальні материнські радості.

Зараз дуже часто буває так, що молоді дівчата, загравшись в ляльки, так і не вирішуються народити дитину. Важливо помітити, що багато хто йде в це хобі «з головою»: штучним діткам купують дорогий одяг, взуття, коляски, ліжечка, іграшки, їх щодня купають і мажуть спеціальними кремами, з дітьми гуляють, заколисують і укладають спати, читають їм книжки і співають пісні, навіть розмовляють з ними. Весь цей процес може спостерігати кожен, достатня забити в YouTube слово «реборн». Там вам розкажуть, що потрібно «живий» ляльці в перші дні, покажуть, як правильно її купати і розчісувати. В Інтернеті вже з’явилися навіть блоги про те, як проходити день звичайного реборн. Також не обходитися без щоденних селфі в соцмережах з цими ляльками.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України