Авторські статтіЗдоров'я

Що шкодить зубам: 5 неочевидних причин

Ви буваєте на прийомі в дантиста не менше 2-х разів у році, як це і рекомендується, користуєтеся ультра модернової зубного щіткою і дуже якісною пастою, а зубна нитка і ополіскувач для Вас – не порожній звук.

І все ж, самі того не усвідомлюючи, ми, часом, наносимо шкоду своїм зубам. Перебуваючи у впевненості, що робите все правильно, з зубами все в порядку, а тому причин турбуватися немає, все ж дещо Ви можете упускати з виду. І ці неочевидні речі здатні звести всі Ваші зусилля нанівець. наш портал підкаже, що руйнує наші зуби.

Що шкодить зубам: виключіть все неправильно

Здоров’я зубів – тонка справа. В даному випадку позначаються і більшість наших звичок, і щоденні пристрасті.

Щоб зберегти красу і здоров’я зубів, необхідно пестити їх і ретельно оберігати від загроз. А для цього, безумовно, слід знаті, що шкодить зубам.

Недостатня або неправильно проведена гігієна порожнини рота

Багато вважають, що зуби слід чистити раз на день, однак, робити це ретельно і близько 5-ти хвилин. У подібному твердженні неправильно все. Найголовніше, чищення зубів необхідно проводити 2 рази щодня перед сніданком і після останнього прийому їжі. Далі – оптимально чистити зуби не більше 3-х хвилин (це особливо актуально, якщо Ви користуєтеся жорсткою щіткою). Якщо час чищення перевищує заявлену, майте на увазі, що своїми діями, нехай і несвідомо, Ви сприяєте руйнування емалі, бо в такому разі вона починає розм’якшуватися. Зубну щітку в ідеалі добре застосовувати після кожного сеансу прийняття їжі, не слід також забувати і про використання зубної нитки.

У полоні бруксизму

Так називається шкідлива звичка скреготати зубами. А, як Ви розумієте, вона також не сприяє здоров’ю зубів. Навпаки, це прямий шлях до руйнування емалі. Якщо бруксизм – Ваша тема, як можна швидше позбавляйтеся від згубної для здоров’я зубів звички.

Пірсинг мови, або губ

Це модно, красиво, проте, в даному випадку існує і зворотна сторона. Кожного дня, стикаючись із зубного емаллю, метал трохи пошкоджує її. При цьому мікропошкодження охоплюють як раз передні зуби, а вони більше всього видно. Також пірсинг нерідко стає причиною захворювання зубів, що вимагає тривалого лікування. Це травматичний періодонтит. Висновок напрошується сам собою: якщо Ви вже обзавелися пірсингу губ або мови, то хоча б зведіть його носіння до мінімуму.

Зловживання лікарськими препаратами

Не всі знають про ті, що існує ряд ліків, що завдають шкоди зубам. Зокрема, особливо грішать цим антибіотики, засоби для знеболювання та протизапальні. Шкідливі для зубів також антидепресанти. Вся ця терапевтична «когорта» для зубів шкідлива тім, що при прийомі цих засобів зменшується кількість виділеної слини в роті, і він пересихає. А це зовсім не корисно для зубів. Тому не варто, перш за все, займатися самолікуванням, так і зловживати вищезазначеними лікарськими засобами теж не варто. Однак, якщо без них важко обійтися, хоча б жуйте жуйку – це дуже сприяє стимуляції слиновиділення.

Пристрасть до дуже гарячих напоїв

У нас в роті підтримується температура близько 37° С. Температура гарячих напоїв становить приблизно 80° С. Якщо ми п’ятому ємо, наприклад, гарячий чай, температура в ротовій порожнині збільшується, нагріваючи при цьому зубі. Після чого вони стрімко остигають. Від подібних температурних перепадів (а деякі ще погіршують ситуацію тім, що запивають морозиво гарячим кава) на зубній емалі виникають мікротріщини, а це вже пряма дорога до карієсу.

Як бачимо, на перший погляд, нешкідливі звички здатні добряче нашкодити нашим зубам.

Візьміть на замітку всі ці неочевидні моменти, які, тим не менш, серйозно шкодять зубам, і тоді Вам не доведеться залишати ціле стан в кабінеті стоматолога

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України