Авторські статтіЗдоров'я

Що приймати при болях у серці?

Більшість людей, які досягли зрілого віку, стикалися з болем в області серця. Больові відчуття в грудній клітці – це одна з найбільш частих причин звернення за медичною допомогою.

Людина може відчувати розмістити, пекучі, стискаючі, ниючі або гострі пронизують болю. У багатьох випадках вони «віддають» під лопатку, в ліву руку або до кута нижньої щелепи. Тривалість нападу варіює від однієї-двох хвилин до декількох годин, а іноді болі турбують пацієнта кілька днів поспіль. Інтенсивність неприємних відчуттів нерідко змінюється при зміні положення тіла і дихальних рухах. Болі в серці можуть розвиватися як при повному спокої, так і при фізичних навантаженнях або психоемоційних переживань. За характером больового синдрому можна з високою часткою ймовірності встановити причину його виникнення.

Важливо: інтенсивність болю далеко не завжди корелює з тяжкістю і серйозністю патології, але ігнорувати поява цього симптому абсолютно неприпустимо! Як і неприпустимо приймати якісь препарати при болях у серці без консультації з кардіологом або терапевтом!

Чому болить серце

Найбільш частими причинами появи болю в грудях стають наступні патології:

 • При їзді – ішемічна хвороба серця (інфаркт міокарда і стенокардія є варіантами її розвитку);
 • ревматичні ураження;
 • перикардит;
 • міокардит;
 • міокардіодистрофія;
 • міжреберна невралгія;
 • неврози;
 • хвороби грудного відділу хребта (кіфосколіоз, остеохондроз тощо);
 • хвороби органів травного тракту (зокрема, стравоходу та шлунка);
 • защемлення нервових корінців;
 • захворювання м’яких язів;
 • радикуліт.

Біль, виникнення яких пов’язане безпосередньо з серцем, можна поділити за походженням на дві основні категорії – ангиозные і кардіалгії. Ангиозные (судинні) є характерним клінічним проявом різних форм і стадій іх з’їзді. Кардіалгія обумовлена вегетосудинною дистонією, запальними захворюваннями органу, ревматичними ураженнями або вродженими патологіями (вадами).

Ангиозні болі в серці виникають при недостатньому кровопостачанні міокарда і, як наслідок, кисневому голодуванні тканин. Поштовхом до їх розвитку часто стають нервове збудження або фізична робота. Характер болю – жгущий, гнітючий або стискає. Вони зазвичай локалізовані за грудиною; також досить типова іррадіація в ліву руку, під лопатку і нижню щелепу. Часто таким болів супроводжує задишка. Після відпочинку вони зазвичай проходять.

Важливо: встановити точну причину появи неприємних симптомів здатний тільки кваліфікований фахівець-кардіолог після проведення повного обстеження пацієнта. Тільки після встановлення точного діагнозу може бути призначений адекватна терапія. Ні в якому разі не слід займатися самодіагностикою і самолікуванням!

Інтенсивний пекучий, стискаючий або раздирающий біль є одним з ознак інфаркту – гострого стану, при якому на тлі порушення кровопостачання стрімко розвивається некроз ділянки серцевого м язу.

Кардіалгії, обумовлені запаленням міокарда або перикарда, а також ревматичним процесом, як правило, досить тривалі. Вони розлиті, ниючі або колючі. Характерна локалізація – зліва від грудини. Для них властиве посилення при кашлі та дихальної екскурсії.

Щоб визначитися з тим, що приймати при болях у серці, необхідно переконатися, що біль за грудиною є саме сердечним болем. Адже подібні відчуття можуть провокувати різні патології.

Для радикуліту грудного відділу і поразок хрящової тканини ребер властиві болі, локалізовані справа або зліва від грудини. Їх інтенсивність змінюється при глибокому вдиху, активному видиху, рухах у плечовому суглобі, та зміни положення тулуба.

Ниючі, колючі і чітко локалізовані больові відчуття досить характерні для неврозів. Інтенсивний больовий синдром в міжреберних проміжках в ряді випадків може бути одним з перших клінічних проявів оперізувального позбавляю.

Болі в верхній частині грудей (ближче до шиї і плечового поясу) з’являються на фоні нервових розладів. Одна з причин виражених хворобливих відчуттів в грудях – міозит (запалення м’язів).

Зверніть увагу: специфічною особливістю невралгічних болів є їх непостійний характер і зміна інтенсивності при зміні положення тіла.

Колючі чи стискаючі болі іноді провокуються здуттям кишечнику при метеоризмі. Якщо больовий синдром за грудиною виникнення з’єднання являється незабаром після їжі, або його розвиток пов’язано з голодуванням, можливо, причина криється в патології шлунку (гастрит або виразка) або підшлункової залози.

Зверніть увагу: минущі больові відчуття може обумовлювати банальне переїдання.

Які препарати приймати при болях у серці?

Ангиозні болі на тлі нападу стенокардії

Вони тривають у середньому близько 20 хвилин і знімаються Нітрогліцерином (0,0005 г) або Нитрокором (1 таблетка або капсула сублінгвально). Альтернативним ЛЗ в даній ситуації є Нітромінт (аерозоль). Нітрогліцерин при серцевих болях можна приймати повторно, але не більше 3 разів, і з додержанням 5-хвилинного інтервалу.

Важливо не панікувати, і постаратися заспокоїтися, оскільки підвищене нервове напруження часто погіршує ситуацію!

Зверніть увагу: необхідно враховувати, що Нітрогліцерин сприяє зниженню АТ. Після його прийому можливі слабкість, нудота, пітливість та головний біль. Ні в якому разі не слід відразу приймати по 2-3 таблетки (капсули).

Хворов потрібно розстебнути чи зняти стискує верхній одяг. Потрібно також забезпечити приплив свіжого повітря в приміщення.

Валідол лагодити рефлекторну сосудорасширящее дію, а Валокордин та Корвалол – седативну; при стенокардії вони не допоможуть.

Рекомендується розжувати 0,5 г (1 таб.) Ацетилсаліцилової кислоти; як варіант – прийняти 4 таблетки Клопідогрелю.

Что принимать при болях в сердце?

Болі в серці при інфаркті

Коли біль не проходити більш півгодини, стає нестерпною, супроводжується задухою, різкою слабкістю, пітливістю і зблідненням шкірних покривів, а також синюшністю губ і кінчиків пальців, це може з високою часткою ймовірності свідчити про розвиток інфаркту. У подібних випадках треба негайно викликати бригаду невідкладної допомоги!

Нітрогліцерин при інфаркті майже даремний. До приїзду лікарів краще взяти по 1 таблетці Анальгіну і Ацетилсаліцилової кислоти (по 0,5 г), запиваючи достатньою кількістю води.

Хворого необхідно посадити з опущеними ногами (лежати не рекомендується), і дати йому розсмоктати таблетку Валідолу. При тривалому інтенсивному болю в серці доцільно приймати такі препарати як Корвалол або Валокордин (30-40 крапель). Хороший ефект дають місцеві зігрівальні і відволікаючі процедури (гарячі ножні ванни з гірчицею або гірчичники на область дкр). Пацієнту важливо забезпечити повний спокій.

Деякі препарати, рекомендовані при болях в серці:

 • Сорбіт;
 • Нітросорбит;
 • Нітранол;
 • Сустак.

Терапевтичний ефект перелічених фармакологічних засобів розвивається протягом 10-15 хвилин.

Болі в серці на фоні підвищеного АТ

Якщо больовий синдром з’явився на тлі підвищення артеріального тиску, слід терміново прийняти ефективний антигіпертензивний препарат (наприклад – Корінфар).

Паралельно з прийомом ліків всередину показано розтирання з бджолиною отрутою, а також Эфкамоном і маззю Бом-Бенге.

Болі при кардіалгії

При кардіалгиях (наприклад, на фоні пролапсу мітрального клапана) Нітрогліцерин неефективний, але болю такого роду слабшають після прийому анальгетиків.

Болі при невротичних станах

При невротичних станах і викликані ними болях в серці можна приймати екстракт Валеріани(у вигляді таблеток або аптечної настоянки).

Нерідко напад вдається купірувати самостійно (якщо мова не йде про інфаркт). Навіть якщо допомога «швидкої» не знадобилася, в будь-якому випадку потрібно в той же день викликати додому дільничного терапевта. Важливо пройти повне обстеження для встановлення справжніх причин появи болю в серці

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.