Авторські статтіЗдоров'я

П’ять продуктів, які допоможуть вивести нікотин із організму

Куріння не тільки робить негативний вплив на стан здоров’я самого споживача тютюнових виробів, але і є джерелом забруднення повітря речовинами, небезпечними для оточуючих.

В останні роки суттєво збільшилася кількість людей, що прагнуть позбутися від шкідливої звички. Справа ця непроста: кинувши палити, людина негайно починає страждати від абстиненції.

Крім того, багато «вчорашні» курці на перших порах відчувають велике розчарування, оскільки поліпшення стану здоров’я, на яку вони розраховують, настає далеко не відразу.

Причина в тому, що токсичні речовини, які роками накопичувалися в організмі, повністю виводяться лише через 6-8 місяців. На щастя, цей процес можна прискорити, щодня включаючи в свій раціон продукти, що сприяють виведенню нікотину і речовин, що утворилися в результаті його розпаду.

Цитрусові

Апельсини, лимони, мандарині, грейпфрути та інші представники сімейства цитрусових по праву вважаються чемпіонами за змістом вітаміну C. Ця речовина збільшує інтенсивність обміну речовин і оптимізує кровообіг, допомагаючи очищати кров і тканини легень від шкідливих продуктів куріння.

Крім того, фрукти, що мають «сонячну» (помаранчеву або жовту) забарвлення, досить ефективні для позбавлення від депресії, ознаки якої нерідко спостерігаються у людей, що недавно кинули курити. Вживання цитрусових має деякі обмеження: ними не варто зловживати, якщо ви страждаєте виразковою хворобою шлунка або алергією.

Ківі

Цей тропічний плід містить вітаміни C, A і E, необхідні для нормальної життєдіяльності. Органічні кислоти, що входять до складу фрукта, сприяють прискоренню метаболізму. Крім того, в ньому багато магнію, який покращує процес дихання і допомагає позбутися кашлю, мучити більшість курців.

Ківі вважається дієтичним, низькокалорійним продуктом. Його рекомендують вживати людям, які борються із зайвою вагою, що актуально і для відмовилися від нікотину. Необхідно пам ” ятати про те, що ківі небажано їсти людям, що страждають запальними захворюваннями нирок і шлунка у стадії загострення або артеріальною гіпотонією.

Період відмови від куріння: 10 способів справитися з наслідками 4 увазі речовин, що знижують захисні сили організму

Вода

Встановлено, що одним із негативних наслідків вживання тютюну є зневоднення організму. Тому і курці, і люди, що бажають позбутися цієї звички, повинні стежити за тим, щоб отримувати достатню кількість рідини.

Крім того, вода буквально «вимиває» з організму токсини і зменшує симптоми абстиненції. Рясне пиття може призвести до посилення діурезу. Тому, щоб уникнути втрати необхідних мікроелементів, вчорашнім курцям дуже корисні мінеральна вода, компоти з сухофруктів, соки та інші напої, багаті солями заліза, магнію, селену, калію, кальцію і т. д.

Шпинат

Наші співвітчизники не занадто часто включають в свій раціон страви зі шпинату. Між тім він надзвичайно багатий фолієвою кислотою (вітамін В9), необхідної для нормального функціонування нервової системи, а також для підтримання тонусу м язів.

Цей факт повинен бути дуже цікавий курцям, оскільки тривале вживання тютюну загрожує розвитком дефіциту вітаміну B9 в організмі.

Шпинат володіє ще однією чудовою якістю: люди, які регулярно включають його в своє меню, відзначають, що з часом починають інакше сприймати смак тютюнового диму. Сам процес куріння стає для них неприємним, що полегшує позбавлення від шкідливої звички.

Морква

Користь моркви для тих, хто вирішив кинути палити, переоцінити важко. Вона багата провітаміном А, вітаміни B, C і K, які беруть участь у процесах виведення токсинів, допомагають знімати стрес, корисні для загального оздоровлення організму.

Не варто забувати і про те, що регулярне вживання моркви істотно покращує стан шкірних покривів, ніж більшість багаторічних курців гостро потребують.

Раціон людини, що вирішила позбутися звички до куріння, повинен бути збалансований за вмістом основних поживних речовин, мікроелементів і вітамінів. Дуже важливо (особливо в перші дні) контролювати кількість калорій, одержуваних з їжею: споживання тютюну знижує апетит, і за відмову від шкідливої звички зростає ймовірність переїдання і, як наслідок, набору зайвої ваги.

Необхідно як можна частіше включати в меню продукти, що сприяють виробленню серотоніну (гіркій шоколад, жирна морська риба, бобові тощо), щоб допомогти організму справитися зі стресом. Правильно харчуючись, вживати достатню кількість рідини і дотримуючись розумного режиму дня, ви зможете пережити цей складний період, уникнувши великих психологічних втрат і проблем зі здоров ям

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України