Авторські статтіЗдоров'я

Що потрібно для нормальної роботи серця

Саме захворювання серця і судин – основна причина смерті людей. А зовсім не онкологія, грип і страшні африканські віруси, яких усі бояться.

Ми вирішили ще раз повернутися до тими профілактики серцево-судинних недуг, адже влітку кількість інсультів та інфарктів збільшується.

Що і в яких кількостях потрібно «двигуну» для нормальної роботи?

7 годин сну на добу

Голландські вчені довели, що для профілактики серцево-судинних захворювань треба добре спати. Не менше 7 годин на добу. Повноцінний сон на 65% знижує ризик інсульту, інфаркту міокарда, ішемічної хвороби серця і захворювань аорти. У тйочас як сон менше шести годин небезпечний. Ризик розвитку ішемічної хвороби серця в такому випадку підвищується на 48%. Крім того, дефіцит сну провокує гіпертонію, надмірна вага і інші чинники, що сприяють виникненню серцево-судинних захворювань.

75 г нежирного м’яса в день

М’ясо можна замінити 100 г риби, 1 склянкою молочнокислого напою, 100-150 г сиру. Британські вчені, обстеживши понад 2 тис. людей, що дотримуються різних дієт, виявили, що люди, що вживають білкові продукти, краще захищені від серцево-судинних захворювань. І це невипадково. Тваринні білки, на думку дослідників, допомагають зміцнити стінки артерій, а рослинні (наприклад, містяться в квасолі, сочевиці) захищають від стрибків артеріального тиску. Крім того, в білкових продуктах містяться важливі амінокислоти, які зменшують ризик розвитку гіпертонії, інфаркту та інсульту. Ще один корисний білковий продукт – яйця. Тривалий час їх вважали шкідливими – мовляв, підвищують рівень «поганого» холестерину. Але зараз яйця повністю реабілітували. Їсти їх можна і потрібно! (Але тільки не в компанії з жирним беконом.)

150 хвилин спорту в тиждень

До такого висновку прийшли вчені з Швеції. Вони провели дослідження, в ході якого виявили основні чинники, що збільшують тривалість життя. Так, фізичні вправи – один з них. Якщо ви будете активно рухатися хоча б 20-30 хвилин в день, самопочуття помітно поліпшиться. І робота серця у тому числі. Особливо корисно плавати і ходити пішки – це зміцнює серцевий м яз, а також заспокоює нервову систему і допомагає скинути зайву вагу.

30 г горіхів щодня

Горіхи – теж самий що ні на є серцевий продукт. Особливо корисні мигдаль, фундук і кешью. Вони містять цінні жири, вітамін Е, білок і клітковину. Тільки їсти їх треба без солі, шоколаду або цукру і потроху: все-таки це калорійний продукт!

200 г вівсяної каші в день

Вівсяна каша – ідеальний сніданок не тільки з точки зору дієтологів, але і кардіологів. Вчені Гарвардського університету протягом 15 років спостерігали за добровольцями, які повідомляли дослідникам про своє харчування і спосіб життя. З’ясувалася одна закономірність: у людей, які з’їдають на сніданок вівсянку, ризик розвитку та загострення серцево-судинних захворювань був нижчим на 15%. Тому, вибираючи між бутербродом з ковбасою і вівсяною кашею, вибирайте кашу!

1,5 — 2 л води в добу

Гіпертонікам і сердечникам вода просто необхідна – вона допомагає розріджувати кров. Недостатня кількість рідини в організмі погіршує роботу серця і судин і може спровокувати підйом артеріального тиску. Крім того, густа кров – це ще й підвищений ризик тромбоутворення. Тому питання, пити або не пити, навіть не варто. Звичайно ж, пити! Але звичайну воду, а не чай з цукром і солодку газовану воду. А осьсіль доведеться обмежити: вона провокує затримку рідини і, як наслідок, підвищення тиску

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України