Мозок — дуже важливий орган. Разом з нервовою системою він контролює життєво важливі функції організму і робить можливою будь-яку нашу фізичну і розумову діяльність. Це як би пункт контролю і управління всім організмом. Це основа не тільки нашої пам’яті і мислення, але і функціонування всіх важливих систем організму.
Як і інші частини тіла, мозок схильний до старіння, в процесі якого можуть відбутися серйозні зміни, що впливають на якість життя.
З плином часу погіршується стан клітин мозку, а це може впливати на пам’ять, на вироблення гормонів і на інші важливі процеси.
Не всі знають, що здорові звички допомагають зберігати мозок в хорошому стані навіть у літньому віці.
Ведучи здоровий спосіб життя, маючи мозок необхідними йому поживними речовинами, через його, можна зберегти мозок молодим в будь-якому віці.
Ми наведемо 7 рекомендацій, які допоможуть тобі робити це. Записуй!
1. Займатися фізичною активністю
Щоденна або регулярна фізична активність корисна для мозку.
- Вона покращує кровообіг і постачання киснем клітин мозку.
- Сприяє встановленню нових зв’язків між клітинами мозку і стимулює виділення деяких хімічних речовин, що поліпшують стан мозку.
- Не дає атрофуватися гіппокампу, сприяє творчому мисленню.
2. Збалансувати свою дієту
Здорове харчування необхідне для того, щоб у мозок надходили необхідні йому поживні речовини.
Завдяки дієті, в якій міститься помірна кількість жирів, цукру і холестерину, ми запобігаємо передчасному погіршення когнітивних функцій, підтримуємо в нормі тиск і рівень холестерину в крові.
Деякі речовини, що містяться в здоровій їжі, протидіють запальних процесів в організмі, зменшуючи ризик деменції і таких хвороб, як хвороба Альцгеймера.
Подбай про те, щоб у твою дієту входили продукти, що містять:
- Високоякісні протеїни
- Жирні кислоти Омега-3
- Дієтична клітковина
- Вітаміни
- Мінерали
- Антиоксиданти
- Воду
3. Вправляти мозок
Як ми вже говорили, загальна фізична активність корисна для мозку, але необхідно також вправляти сам мозок.
Постійно займатися розумовою діяльністю, яка змушує мозок працювати, дуже важливо. Це дозволяє запобігати передчасному старінню мозку.
Активної роботи мозку вимагають такі види діяльності:
- Вчити іноземні мови
- Читати книги
- Вирішувати математичні завдання
- Грати на якомусь музичному інструменті
- Вчитися співати
- Писати
4. Вести активні соціальне життя
Самотність — фактор ризику передчасної смерті. Воно часто викликає депресію і спонукає людину займатися шкідливими для його фізичного і душевного здоров’я промовами.
У людей, що живуть в самоізоляції, тривалість життя, як правило, років на десять менше, ніж у тих, хто веде активні соціальне життя.
Якщо людина підтримує здорові соціальні відносини з іншими людьми, він менше схильний до стресу, у нього краще пам’ять, і йому в меншій мірі загрожують нейродегенеративні захворювання.
5. Відмовитися від шкідливих звичок
Такі шкідливі звички, як вживання алкоголю і куріння, погіршують якість життя та заважають нормальному функціонуванню мозку.
Токсини, що містяться в алкоголі і тютюновому димі, легко проникають в кров і погіршують стан клітин мозку.
Ці шкідливі звички підвищують ризик розвитку серцево-судинних хвороб і прискорюють старіння органів.
6. Нормально спати
Щоб мозок був в хорошому стані і добре працював, необхідний нормальний сон. Спати потрібно не менше 8 годин на добу.
Під час сну відбувається своєрідне очищення мозку, впорядкування отріманої день інформації. Сон також допомагає знімати стрес.
Сон грає дуже велику роль в процесах пам’яті. У мозку під час сну виділяються хімічні речовини, які беруть участь у різних фізіологічних процесах.
7. Практикувати медитацію
Підтримувати мозок у хорошому стані допомагають техніки медитації. Завдяки медитації думки упорядковуються, відбувається «просвітлення», людина досягає стану спокою. Це допомагає позбавлятися від тривожності і стресу.
Дихальні вправи добре поєднуються з медитацією і допомагають підтримувати цей стан, дуже корисний для мозку.
Як бачиш, зберегти мозок молодим і прекрасно працює не так вже складно.
Слідуючи цим рекомендаціям, ти покращиш стан не тільки мозку, але і всього організму. І, звичайно, покращиш якість життя