Спальний мішок: рекомендації по вибору

При виборі спального мішка (спальника) в першу чергу слід врахувати умови, в яких він буде експлуатуватися. Універсальних спальних мішків не існує. Якщо взяти найтепліший, то він буде дорогим і не легким, влітку в ньому буде нестерпно жарко. Якщо взяти найлегший, то він буде холодним. Тому, спальний мішок підбирають в залежності від умов його подальшої експлуатації.

Для літніх туристських походів підійдуть менш теплі (від + 5 ° С до + 25 ° С) і полегшені спальні мішки, а для літніх гірських походів, міжсезоння та зими – більш об’ємні і важкі, але зате і більш теплі (від + 10 ° С до -35 ° С) моделі. Тим, хто ходить в туристські походи круглий рік, краще мати два види спальників – на літо і на міжсезоння-зиму.

Великий вибір спальних мішків різних форм ви можете знайти на сторінці інтернет-магазину RedPoint. Спальні мішки Red Point відповідають європейському стандарту EN13537. Великий асортимент моделей забезпечує можливість придбання товару, який буде використовуватися в різних умовах експлуатації. Мішки спроектовані таким способом, щоб зменшити вагу і максимально забезпечити збереження тепла.

Форма і вага спальних мішків

Спальний мішок може мати форму ковдри або кокона.

Спальник-ковдра – спальний мішок прямокутної форми. Ця форма найбільш комфортна і звична, т. К. Нагадує звичайне ковдру. Довга блискавка дозволяє розстебнути його і використовувати як ковдру. Спальний мішок цього типу може бути з підголовником. Підголівник можна зібрати навколо голови у вигляді капюшона. Два спальника-ковдру при наявності рознімних блискавок з’єднуються в один великий (в “систему”). Такий спальник зазвичай призначений для нескладних походів і підходить тим, кого не бентежить обсяг їх переносите речей. Недоліком конструкції “ковдру” є більшу вагу в порівнянні зі спальником “кокон”.

Кокон – це спальний мішок по фігурі людини (звужується в нижній частині). Крім економії місця в рюкзаку забезпечує щільніше облягання тіла, тому кокон добре використовувати в більш прохолодних умовах походу. Як правило, кокон забезпечений капюшоном і денцем, може мати утеплений комір навколо плечей і утеплювальний клапан по всій довжині блискавки. Модель кокона “егоїст” забезпечена з одного (центральної або бічній) сторони нероз’ємному блискавкою. Роз’ємна ж блискавка дозволяє з’єднати два спальника даного типу в один двоспальний (для цього будуть потрібні лівий і правий). Спальник-кокон вважається найбільш комфортною моделлю.

Вага спального мішка багато в чому залежить від матеріалів, з яких виготовлений спальник. Прості недорогі спальники зазвичай важать від півтора до двох кг, продумані ергономічні спальні мішки середньої цінової категорії – від кілограма до півтора.

Температурний діапазон

Спальні мішки виготовляють з розрахунком на певні температурні умови (по сезону):

  • літні, розраховані на досить високі нічні температури,
  • міжсезоння, коли комфортні температури опускаються нижче 0 ° С,
  • зимові, що забезпечують сон в температурах далеко за мінус. У найтепліших можна спати при температурі до -50 ° С.

Зазвичай для спальника вказують 3 температури, за якими можна судити про можливість застосування його для конкретних умов. Вони називаються:

  • t ° Maximum- максимальна температура, при якій можна комфортно спати без підвищення потовиділення і відчуття надлишкового тепла (це досить відносне значення, тому що при високій температурі можна відкрити спальник).
  • t ° Comfort- мінімальна температура навколишнього повітря, при якому спальник забезпечує 8 годин комфортного і безперервного сну. Тобто, це та мінімальна температура, при якій спальник ідеально виконує свою функцію.
  • t ° Extreme- екстремальна температура – мінімальна температура навколишнього середовища або повітря в наметі, при якій спальний мішок забезпечить 6-8 годин некомфортного сну без великого ризику гіпотермії (переохолодження).

Зазвичай ці значення вказуються в розрахунку на середнього людини, який спить голий або в термобілизна на килимку. Ці температури визначаються тестуванням на людях професійно використовують спальні мішки (військові, інструктори альпінізму і т. Д.).

Однак, комфортна і екстремальна температури залежать від багатьох факторів: вологості, влагопроницаемости матеріалу, повітрообміну в навколишньому просторі. А також від форми тіла і його положення під час сну, тонусу м’язів уві сні, і індивідуального температурного сприйняття. Хтось мерзне при + 15 ° С, а хтось відчуває себе комфортно в легкому одязі навіть при 0 ° С. До того ж, чоловіки виділяють тепла більше, ніж жінки, тому, для жінок потрібні тепліші спальники: температурний мінімум для жінки на 5 ° С вище, ніж для чоловіка.

Висновок напрошується сам собою – цей критерій, хоча і важливий, при покупці спальника оцінити належним чином не вийде. Значення температур варто брати до уваги, але лише як орієнтир.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

sixteen − thirteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh