Авторські статтіФотогалерея

Місця, які майже зруйновані туристами. Фото

Сьогодні все більше людей воліють проводити відпустки не вдома, а відправляються на пошуки пригод в закордонні країни і знайомляться з світовими пам’ятками. Однак багато хто не розуміють, що дбайливе ставлення до навколишнього світу – запорука того, що знамениті місця будуть радувати інше людство ще багато років. Багато популярні точки на карті опинилися під загрозою руйнування саме із-за напливу туристів та їх діяльності. Представляємо вашій увазі 10 популярних пам’яток, які знаходяться на межі зникнення.

1. Ангкор-Ват, Камбоджа

Гігантський індуїстський храмовий комплекс, присвячений богові Вишні, є головним визначною пам ” яткою країни. Саме він зображень на державному прапорі Камбоджі. Незважаючи на те, що гроші, виручені з відвідин культурної пам ” ятки, йдуть на його реставрацію, саме туризм є тією причиною, яка завдає шкоди цьому шедевру.

2. Антарктида

Суворе місце вічного холоду давно вже перестало бути недоступним для туристів. Вода і земля забруднюються так швидко, що це ставить під загрозу існування унікальних флори і фауни континенту.

3. Велика Китайська стіна

Дві третини стіни, довжина якої раніше становила 21 000 км, зруйнована. Виною тому не лише варварська поведінку людей, які кидають сміття, малюють графіті, але і втручання природи. А відсутність фінансування для реставрація пам ” ятки, прискорює згубний процес.

4. Венеція, Італія

Подумати тільки, щодня місто відвідують понад 80 тисяч туристів. Людей тут так багато, що багато хто просто не можуть насолодитися видом на пам ” ятки. А великий потік круїзних суден блокує водні шляхи.

5. Галапагоські острови (Еквадор

На цьому шматочку раю на Землі мешкають унікальні тварини, в тому числі і черепахи, в честь яких острови отримали свою назву. Тут також можна зустріти єдиний вид пінгвінів, які живуть так близько до екватора. А морські котики люблять відпочивати на пляжі.

Але скрізь, де з’являється людина, змінюється все. Екосистема цього місця така тендітна, що у 2007 році ЮНЕСКО був змушений включити його в список об’єктів всесвітньої спадщини.

6. Колізей, Італія

Зараз Колізей більше схожий на купу каміння, ніж на велику історичну пам’ятку. І виною тому не тільки природні процеси руйнування, але і діяльність туристів, кожен з яких вважає своїм обов’язком взяти хоча б камінь на пам’ять.

7. Мачу-Пікчу, Перу

Уряд Перу було змушене обмежити кількість відвідувачів, що відвідують головну визначну пам’ятку країни до 2 500 чоловік в день. Але навіть це не допомогло. Стародавнє місто продовжує залишатися під загрозою руйнування.

8. Єгипетські піраміди

Великі піраміди Гізи – єдине з семи чудес світу, що збереглося на сьогоднішній день. Однак і їм, і Сфінкса загрожує руйнування через великого потоку туристів. А найменша спроба реставрувати пам ” ятки не обертається нічим хорошим.

9. Острови Пхипхи, Тайланд

Райське місце стало популярними серед туристів після прем’єри фільму “Пляж”, який знімався у цій місцевості. Однак тепер влада Таїланду серйозно замислюється над тим, щоб закрити в’їзд на острови з-за їх забруднення.

10. Стоунхендж, Великобританія

Людство досі безуспішно намагається розгадати таємницю комплексу мегалітів, що знаходиться в графстві Вілтшир. Тому потік туристів тут не вичерпується круглий рік. Це призвело до того, що кількість каменів скоротилося, частина з них була зруйнована, а спроби відреставрувати їх не допомогли повернути пам ” ятника історичну точність.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України