Шкідливі програми для Android масово крадуть гроші користувачів

Незважаючи на те, що Google і Apple приділяють велику увагу безпеці Магазин Play і App Store, шкідливе програмне забезпечення все одно пробивається крізь тріщини у захисті.

Компанія McAfee, що спеціалізується на розробці антивірусного ПЗ, повідомляє, що відома кібер-кримінальна банда AsiaHitGroup знову масово користується видозміненим шкідливим програмним забезпеченням, яке вона використовувала в Google Play Store в минулому. Вірус Sonvpay.C потрапляє в Play Store програми для створення мелодій дзвінка, ліхтарики, сканери QR-коду і тому подібне. У якийсь момент додаток ініціює оновлення і надсилає користувачу повідомлення. Однак це дія миттєво підписує власника смартфона на невідомі платні послуги і таємно списує гроші з рахунків.

На відміну від попередніх версій Sonvpay, цей не використовує SMS-повідомлення. Замість цього він використовує WAP-передплати і повідомлень про передачу даних на веб-сайт, що означає, що додаток не може бути помічено в історії повідомлень користувача. Згідно McAfee, шкідливий додаток використовувалося в Казахстані та Малайзії з січня 2018 року. Фахівці розрахували, що AsiaHitGroup могли вкрасти від 60 500 до 145 000 доларів у нічого не підозрюють жертв.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

5 × two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh