Авторські статтіЗдоров'я

Шість вправ, які покажуть ваш реальний вік

Фізичне навантаження давно стала є невід’ємною частиною для підтримки гарної фігури і загального самопочуття. Але багато виконують звичний ряд вправ, навіть не замислюючись для чого вони призначені. А адже з допомогою фізичної активності можна «протестувати» власне тіло.

Хочете перевірити гнучкість вашим польових суглобів або пластичність хребта? Тоді повторюйте дані вправи і дивіться за реакцією тіла.

№1 Перевіряємо гнучкості плечових суглобів

Потрібно зручно сісти на підлозі, підібгати під себе ноги. Руки заводять за спину і складаються один з одним, внутрішньою стороною долоні. Жест нагадує молебний, але виконаний за спиною. Ця перевірка дозволяє дізнатися наскільки гнучкі плечові суглоби, є сольові відкладення, є «ефект застиглого плеча».

Якщо вийшло відразу — вітаємо:

  • у вас хороша гнучкість;
  • суглоби знаходяться в нормі.

Якщо вдалося тільки обхопити себе руками за спиною — результат непоганий, але потрібні тренування для підвищення гнучкості тіла.

Якщо не вийшло зовсім — вам необхідно розвивати плечову систему, приділяти більше уваги навантажень на верхню частину тулуба.

№2 Перевіряємо гнучкість хребта

Почати можна з положення сидячи — для цього знадобиться стілець з жорстким сидінням. Розташуйте стопи на підлозі, випряміть спину, обов’язково сядьте до самого кінця на стілець. Тепер спробуйте нахилитися і дістати до підлоги пальцями, при цьому не відриваючи стоп від підлоги.

Вдосконалений варіант даної перевірки передбачає положення стоячи, руки розташовуються перед корпусом, ноги злегка розставлені. Завдання залишається колишньою — нахилитися, торкаючись пальцями підлоги. Якщо ви впевнені в своїх силах, то можете завести руки за ноги, як бі «складаючись книжечкою».

Якщо вам вдалося покласти всю долоню на поверхню, при цьому не відірвавши ступні і не згинаючи ноги, отже:

  • вашому організму не більше 25 років;
  • ви в прекрасній фізичній формі;
  • а розтяжці і гнучкості можна тільки позаздрити.

Якщо дістали пальцями — результат є, однак потрібно продовжити тренування.

Якщо дістати не вдалося — необхідно почати тренування або збільшити їх інтенсивність. Ваш хребет не готовий до навантажень, можливо вияви викривлення постави.

№3 Перевіряємо гнучкість передньої частини шиї

Для цієї вправи знову доведеться розміститися на підлозі. Встаньте на коліна і повільно нахиляйтеся назад, випроставши ноги. Кінцівки повинні лежати на підлозі і не рухатися. В ідеалі ви повинні прогинатися містком, щоб кінчики пальців могли дістати до п’ят. Особливо гнучкі люди можуть і схопити власні ноги в прогині. Але для початківців підійде і невеликий нахил, з упором долонь в області попереку.

Якщо вам піддалася ця поза:

  • ваш організм у відмінному стані;
  • шия і плечовий пояс добре розвинені;
  • спостерігається рухливість суглобів.

Якщо вдалося тільки відхилитися назад, підтримуючи спину руками, ваш вік коливається від 25 до 35, вам потрібні тренування для підвищення гнучкості.

Якщо виконати і зовсім не вдалося — терміново биймо на сполох, це вправу максимально просте, тому при неможливості відхилитися назад терміново шукайте комплексний вправ для підвищення гнучкості тіла.

№4 Перевіряємо гнучкість кульшових суглобів

Для цієї пози знадобиться килимок. Розташуйтеся на підлозі, злегка розсунувши ноги. Одну слід зігнути, підтягнувши до себе, іншу — випрямити. Після вам потрібно нахилитися до витягнутої нозі, тримаючи її рукою.

Якщо відстань між вашим обличчям і підлогою менше 30 сантиметрів — ви прекрасно тримайте форму!

Якщо відстань вище — треба трохи попрацювати над гнучкістю, якщо не вийшло зробити або ви доволі згинаєте ноги, не нахиляючись — ваші тазостегнові суглоби потребують проведення додаткових тренувань. Заднім м язів стегна швидше за все також не завадить «прокачування», зараз їм не дістає еластичності. Відмінним варіантом стані щоденна розтяжка, при цьому вибирайте не активні рухи, а спокійні, з фіксуванням позі на кілька секунд.

№5 Перевіряємо гнучкість колінних суглобів

Для цієї перевірки розташуйтеся на килимку напівлежачи, упираючись руками в підлогу. Ваші плечі, спина і сідниці повинні перебувати на одному рівні. Після цього повільно выгибайтесь гору, ще таку позу називають «кішечка». Зверніть увагу, що долоні повинні щільно лежати на підлозі, також не можна відривати ступні, згинати коліна.

Якщо вам вдалося встати в цю позу з невеликою фіксацією в 5-10 секунд — рухливості ваших колінних суглобів можна тільки позаздрити.

Якщо не вдалося простояти деякий час — все не так погано, але потрібно збільшити фізичну активність.

Якщо прийняти цю позу у вас так і не вийшло — ймовірно вам більше 50 років, або розтяжка залишає бажати кращого. Щоб не ускладнювати становище, почніть виконувати комплекс для поліпшення розтяжки з розхлопом і підвищення еластичності м’язової структури.

№6 Перевіряємо м’які бічні м’язи для тонкої талії

Для цієї перевірки знову сядьте на підлогу, витягнувши перед собою одну ногу. Друга повинна бути зігнута в коліні і притиснута до корпусу. Слідом ідуть нахили в будь-яку сторону — під час нахилу однією рукою обхопіть стопу, іншу покладіть на підлогу для додання більшої амплітуди при розтягуванні.

Якщо вдалося повністю обхопити ступню і практично лягти на витягнуту ногу — вам не більш 30 років, ваші фрази зв’язку у відмінному тонусі і, швидше за все, ви володарка тонкої талії.

Якщо нахил недостатній, щоб торкнутися власних кінцівок — вам за 30, але не все втрачено. Комплекс для розтяжки з розхлопом допоможе вам поліпшити фізичну форму.

Якщо не вдалося зовсім — ваш вік похилий, слід терміново підвищувати еластичність м язів, зміцнюючи їх. Для цього відмінно підійдуть нахили, вправи для пресу, «планка».

На жаль, ми не молодшаємо. А з приходом старості з’єднання є і проблеми з фізичною формою, розтяжкою, гнучкістю. Не впадайте у відчай, якщо більшість вправ у вас зробити не вийшло — тренування допоможуть виправити цю проблему.

Якщо змогли правильно виконати хоч одну вправу — ставте лайки, а також пишіть в коментарях який вік вам визначила ця цікава фізкультура

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України