ЄС|NATO

Що зробить Путін, коли “прокинеться”

   У президентських виборах 2018 Володимир Путін, мабуть, участі брати не буде. У господаря Кремля не залишилося приємних варіантів закінчення політичної кар’єри

Це був чудовий візит. Володимир Володимирович уклав вигідну угоду з поставки австралійського урану на російські атомні станції, виступив перед російською діаспорою, провів морську прогулянку по гавані, привітав  в готелі місцевих молодят. Австралійці були вельми задоволені. До всього в Австралії російський президент поговорив з американським, після чого господар Білого дому на прес-конференції з задоволенням згадав, як вони з Володимиром влітку вудили рибу, і висловив надію, що разом з’їздять на риболовлю на одну з сибірських річок.

Звичайно, це було вминуле відвідування Путіним Австралії, і американського президента звали Джордж Буш, а австралійське місто – Сідней. Це не поїздка, а сама безтурботність. Всього сім років тому, а який разючий контраст з обструкції, на яку він нарвався в Брісбені. Не раз говорилося: чи не викрутить собі Володимир Путін третього терміну, увійшов би в історію як найуспішніший російський лідер. А так … До речі, ту саму уранову угоду 2007 року, за словами міністра фінансів Матіаса Кормань, Австралія готова призупинити – в рамках нових санкцій проти Москви.

З таким приниженням, яке чекало президента Російської Федерації на саміті G20, йому ще не доводилося стикатися. Якщо поритися в пам’яті, було два безглуздих поздоровлення Віктора Януковича з президентством в листопаді 2004 року, і за те приниження Україна заплатила  Путіну дорого. Але тоді він був на підйомі, все запам’ятав, але заморочуватися не став.

А от зараз, коли національний лідер Росії, за власним розумінням, на вершині величі, отримати на очах всього світу і своїх підданих “стусан під зад” – це крах. Пропущений удар був настільки сильним, що людина, старанно ліпивши образ мачо, та ще зі спецпідготовкою, просто втекла, безглуздо маскуючи замішання рукостисканнями з першими, вірніше, останніми поліцейськими, потрапившими на шляху до трапу. Кожна нова хвилина знаходження серед цих холодних панів була нестерпна. Кожен новий епізод, зображений на фото і відео, обіцяв додаткові уїдливі коментарі. Ні, бігти! “В понеділок на роботу”.

При одному виді коали Володимира Путіна тепер до кінця життя буде пересмикувати.

Найкраще, що змогли придумати кремлівські пропагандисти, це описати провальну подорож голови держави в Південну півкулю в жульвернівських термінах: мовляв, подолав 33 800 кілометрів – 85 відсотків довжини екватора. Ось і подвиг.

Але питання, що робитиме кремлівський лідер після того, як “відіспиться” після поїздки, залишається найболючішим. Ні, не для Заходу – Захід в будь-якому випадку готовий відповідати жорстко, йому є чим відповідати, і він це продемонстрував. І не для України, як не дивно: ми й так ведемо війну і просто зобов’язані бути готовими до гіршого. Питання Путіна до самого себе: що робити-то?

Розколоти західний світ, зігравши на різниці інтересів США і європейців, не вийшло. Китай не побачив в нинішній Росії рівного партнера. Лідерам третього світу глобальні претензії Кремля теж здалися дивними, і вже точно заради Москви сваритися з Вашингтоном та європейськими столицями ніхто не має наміру, ще чого. Взагалі, ці ігри на розколи – привіт з минулого сторіччя. XXI сторіччя подивилрся на Путіна зі здивуванням.

Нічого не робити не можна – від Росії рішуче зажадали забратися з України. Ніякої домовленості про Україну за спиною України не буде. На скільки вистачить Росії, якщо вона напориться на нове коло санкцій, і без того вже міцно придавлена економіка і психіка тих, кому є що втрачати? А якщо дати задній хід, на скільки вистачить Путіна, щоб утримати  Росію, що стала свідком його слабкості? Слабкий Путін для більшості росіян оксюморон, і прийняти таке для них стане справжнім шоком.

Не гірший варіант піти з посади зараз, поки ще не зовсім зблякла його аура в очах народу. Повернув Крим і пішов – людина-загадка. Великий! Недарма колишній політтехнолог Марат Гельман висунув припущення, що Путін міг би повторити хід Бориса Єльцина і на Новий рік заявити про відставку, розряджаючи для себе ситуацію. Звичайно, тут не без прагнення видати бажане за дійсне, але,  не найгірший варіант.

Тягнути до 2018 року під все більш нешанобливі погляди і розмови за спиною, а там, дивись, і в обличчя, як зробив цей зухвалий канадець, – нестерпно. Ще один термін? Ні! Адже в силу обов’язків знову доведеться зустрічатися з людьми, яким добре запам’яталися його приниження. Вони тепер знають: з ним так можна.

Невідомо, як він поступить в цій тупиковій ситуації. Не віриться тільки в одне: що Володимир Путін поступить правильно. Адже такого давно вже не було.

Джерело: www.focus.ua

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України