Новини

Що таке зварювальний напівавтомат та його призначення

Зварювальний напівавтомат — це спеціальне обладнання, призначене для з’єднання методом зварювання металевих елементів. Прилади такого типу відрізняються ефективністю та функціональністю в порівнянні зі звичайними електродними аналогами. Це забезпечується роботою вбудованого вузла подачі дроту — матеріалу для зварювання.

Обладнання йде в комплекті з редуктором та газовим балоном, який наповнений вуглекислим газом або аргоном. Завдяки зручній конструкції та просунутому принципу дії зварювальний напівавтомат може створювати безперервні шви, довжиною до 4 метрів.

Класифікація обладнання

В залежності від сфери застосування воно буває:

  • побутовим;
  • напівпрофесійним;
  • професійним.

Побутові прилади відрізняються простотою конструкції та мінімальною кількістю налаштувань. Вони, зазвичай, важать не більше 10 кг, а робоча сила струму знаходиться в діапазоні 140 і 200 А. Потужність варіюється від 3 до 5 кВт. Такі прилади підходять для короткочасного зварювання металу товщиною до 5 мм. Працюють від мережі 220 В.

Напівпрофесійні апарати мають більш багатий набір налаштувань. Важать від 10 до 20 кг. Сила струму може досягати 250 А, номінальна потужність — від 5 до 8 кВт. Завдяки цьому приладу можна зварювати конструкції, товщиною до 10 мм протягом 3-5 годин. Підключаються, зазвичай, до однофазної електромережі (220 В).

Професійні пристрої — як правило, стаціонарні та важать від 20 кг і більше. Вони мають складну конструкцію та широкий набір функцій. Робоча потужність становить від 11 до 25 і більше кВт. Сила струму може перевищувати 500 А. Такі напівавтомати потребують підключення до трифазної мережі 380 В і можуть скріплювати метали товщиною від 20 мм.

Також напівавтомати класифікуються в залежності від виду джерела енергії. Наразі найпоширенішими є інверторні прилади. Вони найбільше підходять для побутового використання, оскільки мають невеликі габарити та вагу, а також достатньо високий запас потужності.

Основні характеристики зварювальних напівавтоматів

Перед покупкою приладу для побутового використання потрібно розібратися в характеристиках та підібрати такі, що підходять для вирішення актуальних завдань. До них відносяться:

  • споживана потужність;
  • напруга в електромережі;
  • робочий зварювальний струм;
  • товщина дроту;
  • спосіб подачі дроту

Також важливим параметром є тип захисного газу. Частіше всього використовується один з трьох видів:

  • вуглекислий газ;
  • вуглекисло-аргонна суміш;
  • чистий аргон.

Найдешевшим та найменш якісним зварювальним середовищем є вуглекислий газ. При роботі з ним будуть сильні іскри і тріск, а сам шов буде менш якісним. Вуглекисло-аргонна суміш зменшує виникнення іскор та тріску. Шов виходить значно якіснішим та рівнішим. Чистий аргон — найкращий варіант, тому що іскор і бризок немає взагалі, а шов відрізняється акуратністю та рівністю.

Також є зварювальні напівавтомати, для роботи з яким не потрібне зварювальне середовище (газ). Тут використовується спеціальний порошковий дріт з флюсом.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України