Техно

Що таке поліетилен низького тиску


У статті ми постараємося розібратися, що таке поліетилен низького тиску, які особливості цього матеріалу і де він може застосовуватися.
Одержання сировини

Поліетилен – на даний момент найпоширеніший з усіх існуючих пластиків. Його отримують при полімеризації газу етилену при підвищених температурах і тиску в присутності каталізатора.


Поліетиленові труби ПНД.
Труби ПНД можуть складуватися під відкритим небом.
Всі види поліетилену – еластичні діелектрики, стійкі до низьких температур і хімічно агресивних середовищ.
Однак деякі фізичні властивості цього матеріалу визначаються тим, за яких умов проходила полімеризація.

Якщо  тиск істотно нижчий 2 МПа, температура лише трохи вище точки кипіння води і присутні деякі екзотичні каталізатори (наприклад, суміш TiCl4 і AlR3) – ми отримаємо: поліетилен низького тиску ПНД, що володіє більшою механічною міцністю і є більш тугоплавким, купити його можна у розділі- ПНД вторичка, великий вибір і хороші ціни приємно вас здивують,
Саме він застосовується для виробництва водопровідних і каналізаційних труб, які так і називаються: труби поліетиленові ПНД.
При тиску 150-300 МПа, температурі 200-260 С і в присутності кисню виходить поліетилен високого тиску, він же поліетилен низької щільності;

Труби поліетиленові пнд, виробництво труб.

Виробляються труби загальними для всіх пластиків способами:

Литтям. Пластик заливається в обертову форму і, застигаючи на її внутрішній поверхні, формує стінки майбутньої труби;
Екструзією (видавлюванням). Розігрітий пластик видавлюється з прес-форми і тут же застигає.

Фізичні властивості матеріалу

Саме вони визначають ті області, де може застосовуватися поліетиленова труба ПНД.
Отже, ми маємо справу з матеріалом, який:
Має щільність 0,94 – 0,96 г / см3. Тобто трохи легший від води.
Володіє відносним подовженням при розриві від п’ятисот до шестисот відсотків. Раз так – труби з поліетилену низького тиску вкрай еластичні і можуть гнутися під довільним кутом, укладатися в грунт без захисного короба і не боятися розморожування: лід не порве її, а лише змусить трохи розтягнутися.
Починає розм’якшуватися при температурі від 80 до 120 С в залежності від наявності стабілізуючих добавок. Це, в свою чергу, оприділяє менжі її використання і монтажу: труба поліетиленова ПНД може легко з’єднуватися з фітінгами дифузійним зварюванням за допомогою простенького низькотемпературного паяльника; крім того, для гарячої води та опалення вона категорично не підходить.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України