Новини

Що таке податковий аудит і навіщо він потрібен

Далеко не кожен керівник розуміє, що таке податковий аудит і навіщо він потрібен. Хтось вважає, що достатньо того, що представники податкової служби здійснюють різного роду перевірки. А хтось вважає, що після податківців аудиторам вже і робити нічого на підприємстві.

Це все не так. Аудиторська перевірка підприємства являє собою незалежну експертну перевірку фінансової або бухгалтерської звітності. Метою такої перевірки є підтвердження того факту, що вся документація організації в повному порядку або навпаки, виявлення помилок та їх своєчасне виправлення.

В інтернеті також можна замовити разову послугу аудиторської перевірки підприємства тут: http://centrnp72.ru/blog/38-nalogovyi-audit.html,  або укласти договір про постійну співпрацю.

Проведення аудиторської перевірки є високорентабельним заходом. Витративши кошти на аудит, компанія отримує можливість значно знизити фінансові втрати (штрафи, виявлені недостачі, шахрайські дії тощо).

Види аудиту

Аудиторські перевірки поділяються на:

загальний аудит;
податковий аудит.
Загальний аудит в свою чергу поділяється на обов’язковий і ініціативний. Обов’язкове проведення аудиторської перевірки прописане на законодавчому рівні і підлягають цій процедурі великі компанії, ВАТ, кредитні організації, біржові та страхові підприємства, дохід яких складає більше 50 мільйонів в рік.

А проведення ініціативної аудиторської перевірки може відбутися лише за бажанням власника компанії або керівництва підприємства. Пройшовши подібну процедуру і отримавши висновок аудитора, власник може бути впевнений, що вся звітність ведеться правильно і при плановій або несподіваній податковій перевірці йому боятися нічого.

Функції аудиту

Аудиторськими перевірками в основному займаються спеціалізовані компанії, в обов’язки яких входить не тільки перевірка достовірності діяльності підприємства в галузі фінансів, але і надання рекомендацій керівнику, виконуючи які, можна збільшити ефективність роботи компанії.

Загалом аудит одночасно здійснює наступні функції:

Аналітичну – досконале виявлення достовірності документації про фінансову діяльність компанії.
Експертну – повна перевірка діяльності організації. Звірка документів з фактичним станом справ.
Виробничу – впровадження на підприємство нововведень щодо ведення бухгалтерського обліку.
Консультативну – консультації фахівців щодо питань оподаткування.

По закінченні перевірки на руки замовнику аудиту видається аудиторський висновок. Такий документ містить в собі всі результати перевірки, а та ж опис знайдених порушень (якщо такі мали місце) та рекомендації щодо їх виправлення.

Висновок аудитора повинен бути прикріплений до бухгалтерської звітної документації.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України