Новини

Що таке DevOps?

Скоротити терміни релізу продукту і поліпшити взаємодію між фахівцями різних напрямків дозволяє безперервний перебіг розробки. Для організації такого процесу в IT-компаніях використовують культуру devops або Development and Operations. Розбирається, що це таке.

Девопс – це…

Методологія, спрямована на налагодження ефективної взаємодії між командою розробки, обслуговуванням та кінцевими користувачами, оптимізацію всіх процесів життєвого циклу IT-продукту.

Методика з’явилася на початку 2010-х. Її предками були інші практики – Agile development, Lean Manufacturing та Toyota Way. Поява devops – це відповідь на багаторічні непорозуміння між розробниками та системними адміністраторами при розгортанні ПЗ. Її основною метою є скорочення часу між внесенням змін у код та позитивним ефектом від цих змін для клієнта. Для цього використовуються різноманітні інструменти для автоматизації всіх процесів, пов’язаних з розробкою, таких як написання коду, тестування, перевірка якості, доопрацювання, експлуатація продукту та відновлення при будь-яких збоях. Фахівців, які почали користуватися цією методологією, стали назвати devops інженерами.

Роль DevOps – основні обов’язки

У сучасних IT-компаніях devops engineer – це фахівець широкого профілю, який має ґрунтовні знання про всі етапи створення продукту, такі як кодування, тестування, системне адміністрування. Для більше ефективної співпраці девопси повинні вміти спілкуватися та налагоджувати діловий контакт з представниками інших команд проекту.

До основних обов’язків devops інженерів відносяться:

  • автоматизація процесів;
  • об’єднання девелопінг-процесів у продакшн з відстеженням проблем та їх своєчасним вирішенням;
  • налагодження комунікації між фахівцями з різних команд;
  • створення та підготовка спільного середовища для внесення змін;
  • участь у розробці та налаштуванні інфраструктури відповідно до особливостей ПЗ.

Для цього потрібно знати досить великий стек технологій. Його допоможуть вивчити у Комп’ютерній школі Hillel. Записавшись на курс Девопс, можна дізнатися набагато більше про адміністрування Linux, основи мережевих технологій, контейнеризацію з Docker, систему контролю версій git та інше.

Якщо ви тільки хочете розпочати свій шлях в айті, обирайте щось простіше за devops. Наприклад, Python курси. Там можна отримати базові знання щодо однієї з найпростіших і гнучких мов програмування.

За матеріалами: https://ithillel.ua/

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України