Що стосується Януковича

Старика виводять на люди раз у два тижні. Знімати дозволяють тільки з певного ракурсу, щоб не було видно слідів тортур. Змушують зубрити ідіотські мови із заздалегідь вписаними ідіотськими застереженнями – «натовпу моїх шанувальників», «Україна – наш стратегічний партнер», «золотий батон я не використовував». На репетиціях змушують по сто раз вимовляти «Я живий» і б’ють, якщо погано виходить. Він витирає сльози обоссал штаниною, але терпить, бо знає, що вибору у нього немає.

Тому що якщо він не буде робити , що йому кажуть – так, напевно, його перестануть бити, але це вже не буде мати значення; його перестануть бити, виведуть за ворота і просто залишать – неважливо, на Рубльовці або під Ростовом, в залежності від того, де він був сьогодні. Він дійде до кута, а там вже хто-небудь назустріч блисне привітно золотим зубом і розкриє перед ним багажник старих «жигулів» – поїхали, мовляв, Віктор Федорович.

І далі буде суд, Лук’янівське СІЗО, незнайомий адвокат, незнайомі імена в обвинувальному висновку і довічний вирок, в який теж впишуть ці імена; він не знав цих людей, він слабо уявляє собі, як і чому вони загинули, ні у кого немає доказів , що він якось винен у їх загибелі, але він знає, що це не той випадок , коли докази мають значення. Він знає, що за воротами його барвіхінскій або ростовської в’язниці він приречений, і тому, – адже він ніколи не був сміливою людиною, – він терпить, коли в черговий раз приїжджає цей Михайло Соломонович, який, тикаючи електрошокером кудись в область паху, просить його ще раз з виразом сказати «Я живий».

«Я живий», – повторює він. Михайло Соломонович задоволений і навіть обіцяє, що сьогодні ввечері його погодують. Росія , двадцять перше століття – раз на два тижні на прикладі колишнього українського президента нам показують, які бувають публічні знущання над людьми. Ніякого іншого сенсу в появах Януковича на публіці ні, з точки зору будь-якої політики в нинішніх російсько- українських умовах виступу Януковича надлишкові, не потрібні. Але його все одно виволікають до камер, садять поруч з якимись садистами і змушують вимовляти слова, які гарантовано не викличуть ніякої реакції, крім соромітного сміху по обидві сторони кордону.

Так американці показували по телевізору медогляд взятого в полон Саддама Хусейна – комусь здалося, що це буде переконливе видовище: як американський доктор риється в волоссі Саддама і ловить вошей. Це 2003 рік, в Москві теж хтось дивився це відео і думав заздрісно – от би й нам так кого-небудь помучити. У ролі кого-небудь виявився Янукович.

У публічному знущанні над цією людиною сьогодні немає ніякого іншого сенсу крім публічного знущання, і це якийсь неймовірний ганьба – ганьба зовсім для Януковича. Ви без єдиного пострілу відвоювали Крим, ви тримаєте Україну в підвішеному положенні і напевно доб’єтеся її федералізації або чого ви там від неї хочете. Ви перемогли, ви повинні бути шляхетними і великодушними. Але чомусь саме в цей момент звідкись вилазить огидний гопник, якому важливо за допомогою Гусмана або з чийого завгодно ще зайвий раз помучити вже знищеного, вже зламаного назавжди, вже нікому не потрібної людини, якому і жити – то залишилося Бог знає скільки після всього, що з ним було в ці місяці. Залиште його в спокої, не витягував його більше до камер, дайте йому спокійно дожити, то не будьте скотами.

Oleg Kashin

Comments

0 comments

One comment

  1. Александр

    Текст не вичитаний. Ганьба.

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

eight − 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh