До того ж наш СЦ з ремонту пральних машин та іншої побутової техніки розповість з яких причин відбувається розтяг або обрив ременя, та як одягти ремінь на пральну машину – bystromaster.com.ua/yak-odyagti-remin-na-pralnu-mashinu.
Що відбувається з пральною машиною при вимкненні електроенергії
Конкретної відповіді тут немає, все залежить від марки та моделі пральної машини. Нові та дорогі моделі пристосовані до подібних інцидентів набагато краще, ніж старі та дешевші.
Але не варто одразу ставити хрест на старих машинках. У них існує вбудований механічний таймер, який відключається при раптовому відключенні машинки, а потім починає свою роботу з місця, де зупинился. А ось нові машини сучасніші. У них є електронне управління, яке “запам’ятовує”, де вони знаходилися, коли відключилася електрика. Тому також можуть відновлювати цикл із моменту відключення. Особливо просунуті моделі можуть запропонувати вам самостійно продовжити прання або запустити весь цикл із самого початку.
Але деякі нові моделі можуть вимагати перезапуску після відновлення подачі струму. А деякі можуть запам’ятовувати момент зупинки на короткий час. Прочитайте інструкцію та все вам стане зрозуміло.
Коли пральна машина може потребувати перезавантаження?
Коли потрібно перезавантажувати пральну машину
Якщо ваша машина після включення світла продовжила працювати або вимагає подальших інструкцій для рестарту, то тут нема про що турбуватися. Але більш старі моделі та пральні машини з вертикальним завантаженням можуть вимагати перезапуску.
Щоб це зробити, натисніть кнопку “Пуск/Пауза”, а потім “Живлення”, щоб вимкнути пральну машину. Після цього знову увімкніть кнопкою машину в мережу, виберіть програму та запустіть цикл прання.
Якщо ви хочете перезапустити машинку, але вона не подає жодних ознак наявності живлення, навіть якщо підключена до розетки, просто витягніть штекер і через кілька секунд вставте його назад. Це має спрацювати. Іноді машина, навіть після такого маневру, може згадати місце, де вона зупинилася. Але це не точно.
Проблеми можуть виникнути, якщо у вас старіша механічна модель або якщо в машині несправний електронний блок управління, то у вас можуть виникнути проблеми зі скиданням пристрою. У такому разі спробуйте вибрати іншу програму, наприклад, програму зливу, щоб дізнатися, чи дозволить вона перезавантажити пральну машину.
Якщо тривалий час немає електрики, вимкніть машинку з розетки
Немає сенсу тримати увімкнену машинку, якщо відсутнє електропостачання. Але його можуть раптово дати, наприклад, як це часто відбувається, серед ночі, то в кращому разі машинка вас розбудить, а в гіршому – прилад може зовсім поламатися. При відновленні електроенергії після повного відключення відбудеться перезавантаження електроніки та продовжиться прання. Режим можна буде зупинити колишній або встановити інший.
Зніміть випускний фільтр та злийте воду
Як злити воду з пральної машини
Якщо вам потрібна білизна із завантаження, але люк виявився заповнений водою, то в такому випадку дістатися речей буде важко. Вам допоможуть кнопки вмикання з послідовним натисканням – “без віджиму”, “віджимання”. Механізм зливатиме рідину і відкриє дверцята.
Якщо машина не відповідає на вказаний режим, то необхідно перейти до прямокутних дверцят з випускним фільтром, розташованої внизу корпусу, за якою знаходиться зливальний шланг. Злив води в таз, що поставлений на підлогу, відбувається через трубку.
Важливо розуміти: води буде багато – від 5 до 40 літрів залежно від об’єму бака та обраної програми прання, а також етапу, на якому сталося відключення.
Якщо пральна машинка ніяк не реагує, відключіть її від електроживлення, дайте півгодини на відпочинок і повторіть всі дії з початку. Якщо все одно нічого не виходить, зверніться до сервісного центру. Приїде майстер та виконає такі дії:
- проведе комплексну діагностику;
- з’ясує несправність;
- замінить запчастини;
- відновить електроніку.
Чи може вимкнення електроенергії нашкодити пральній машині?
Раптове зникнення електрики не зашкодить вашій пральній машині, а ось включення може бути не таким безпечним. У цей момент може статися стрибок напруги, через що можуть статися пошкодження на електроніці та внутрішній проводці. Нові моделі краще захищені від подібних перепадів, а старі пральні більш вразливі до таких негараздів.