Новини

Що робити, якщо пральна машина б’є струмом?

Використовуючи сучасні конструктивні та схемотехнічні рішення, виробники спочатку подбали про електробезпеку пралень. Однак, через недотримання рекомендацій виробника при підключенні або з інших причин, нерідкі випадки, коли при дотику до корпусу машинки відчувається характерне “пощипування” – апарат б’є електрострумом.

Також ми роз’яснюємо поширене питання у багатьох користувачів чому пралка вибиває автомат, а також розв’язання цих проблем.

пральна машина

У таких ситуаціях потрібно негайно перервати прання, витягнути штекер з електророзетки та запросити спеціаліста сервісцентру, який виконає ремонт пральної машини та усуне небезпеку. У цій невеликій статті ми розповімо про те, чому на деталях прання з’являється електричний потенціал і способи самостійного усунення пробою.

Основні причини пробою пральної машини “на корпус”

Легкі поколювання від електроструму можуть відчуватися не тільки на корпусі апарата, але і при дотику до барабана під час завантаження речей або під час ходіння босоніж по ванній. Також пощипування можуть виникати при торканні водопровідного вентиля або до струменя витікаючої води.

При цьому машинка необов’язково має бути запущена – достатньо того, щоб вилка була включена в електророзетку. Небезпека полягає в тому, що легкі поколювання можуть раптово перетворитися на сильний удар струмом, яким може стати смертельним. Враховуючи це, не можна прати, якщо барабан б’є струмом або з’явилося напруження на корпусі прання.

Чому струм потрапляє на корпус машинки

Пральна машина складається з ряду окремих механічних та електричних вузлів, об’єднаних в одну конструкцію. Їхні корпуси з’єднані між собою через загальну раму. Тому, при порушенні ізоляції в будь-якому з електровузлів, напруга одночасно з’являється на всіх струмопровідних деталях прання. Така конструкція дозволяє легко захистити користувачів від пробою – достатньо надійно заземлити корпус у будь-якій точці ланцюга.

Невелика напруга може з’явитися на елементах прання через підвищену вологість у приміщенні, шляхом природного витоку. Але найпоширеніша причина пощипування – поломка одного з вузлів.

Як забезпечити захист користувача від ураження електрострумом

Єдиним ефективним захистом користувачів пралень від ураження електрострумом є надійне заземлення, як корпусу апарату, так і всіх деталей, до яких може торкнутися людина. У пральних машинках, як і інших типах побутової техніки, заземлення виконується через окремий провідник, який виведено на вилку шнура.

Для того, щоб захист працював, що заземлює клема електророзетки повинна бути з’єднана безпосередньо із що заземлює контуром або з відповідною клемою на електрощитку. До кожного побутового приладу прокладають окремий промінь проводки, виконаний з трипровідного кабелю. Якщо проводка в будинку стара і виконана за “радянською” двопровідною схемою, передбачена виробником захист працювати не буде, і користуватися машинкою, що підключена до такої електророзетки, буде небезпечно.

Також у деяких багатоквартирних будинках клему від будинкового заземлення на щиток не виведено. Але є так звана нульова колодка, яку для заземлення побутових приладів використовувати не можна. Занулення не може захистити власників побутової техніки від небезпеки ураження електрострумом, оскільки це технологічна клема і вона призначена лише для забезпечення роботи електромережі. За певних умов на ній може виникнути небезпечний потенціал, що є небезпечним для користувачів.

Якщо облаштувати гарне заземлення неможливо, у таких випадках пральну машину підключають через окремий додатковий модуль ПЗВ, який контролює витік струму на “земляний” дріт шнура прання та, при перевищенні встановленого значення, автоматично відключає машинку від електромережі. Такий пристрій встановлюють і на додаток до заземлення.

ремонт пральної машини

Крім цього, для захисту від електроструму використовують метод “зрівнювання потенціалів”. При виборі такого варіанту, щоб запобігти одночасному торканню користувача до струмопровідних конструкцій з різними потенціалами, всі доступні металеві елементи інженерних мереж та корпус машинки з’єднують між собою.

Навіть правильно облаштоване заземлення прання не захистить користувача від ударів електрострумом, якщо машинка буде підключена через подовжувачі, особливо через ті, в яких відсутні контакти заземлення, як на вилці, так і на вихідних електророзетках.

Поломки, через які на корпусі може з’явитися напруга

Якщо заземлення виконане неправильно або виникли неполадки у квартирній проводці, то при поломці електровузлів машини на корпус потрапляє небезпечна напруга. Винуватцями цього найчастіше є:

  1. Нагрівальний елемент, що вийшов з ладу. Через порушення ізоляції всередині нагрівача його спіраль стосується захисної оболонки, і напруга потрапляє на корпус. У разі несправний нагрівач підлягає заміні.
  2. Несправний фільтр перешкод, що встановлюється на вході. Якщо один із конденсаторів або інший компонент “проб’є”, на корпусі з’явиться також небезпечний потенціал. Зазвичай фільтр не ремонтують, а набувають нового.
  3. Зламана кнопка включення. Іноді через попадання вологи або через механічне пошкодження контакти кнопки виявляються замкненими “на корпус”. Це також стає причиною неприємних “пощипування” при дотику до корпусу машинки. Майстер з ремонту пральних машин знімає лицьову панель, тестує та очищає контактні групи клавіші включення та, за необхідності, змінює її на справну.
  4. Пошкоджений шнур живлення чи штекер. Огляньте поверхню шнура та вилку. За наявності вад замініть його на новий.
  5. Порушено внутрішнє проведення прання. Через постійні вібрації один з проводів усередині машинки може перетертися і торкатися корпусу. Необхідно розібрати пральну машину і знайти місце торкання або оплавлену ізоляцію. Після цього замінити несправний провід.

Всі перевірки на наявність замикання проводів або вузлів прання на корпус необхідно проводити при знеструмленому апараті, використовуючи для цього тестер або мультиметр у режимі вимірювання опору.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України