Багато спокійно живуть без побутової техніки, і навіть телевізор є не в кожному будинку, але холодильник ви зустрінете на будь-якій кухні. А так як холодильник купують на довгий термін, то необхідно заздалегідь провести рекогносцировку і невелике маркетингове дослідження. Прийшовши в магазин не підготовленим, недосвідчений покупець розгубиться і купить першу-ліпшу модель, яку порекомендував продавець-консультант. Отже, перш ніж робити такі глобальні покупки, спробуємо розібратися, які бувають холодильники по пристрою, що являють собою найбільш економічні моделі, який об’єм та тип управління холодильником віддати перевагу і багато іншого.
Як вибрати холодильник за розмірами
Розміри холодильника не завжди залежать від естетичних смаків, оскільки існують ще такі поняття, як практичність і функціональність. Для холодильника у кухні повинно бути достатньо місця, при цьому враховуйте, в яку сторону він відкривається, щоб усім членам родини було комфортно. Також слід зробити необхідні виміри на кухні і прийняти рішення, який простір ви готові виділити для нової техніки, враховуючи, що хоча ширина і висота холодильника бувають різні, виробники все-таки дотримуються певних стандартів. Самі маленькі холодильники-бари мають ширину 50 см і висоту до 1,2 м. Висота середніх моделей становить 1,5–1,8 м, високі холодильники досягають 2,1 м, але найбільшими визнані холодильники Side by Side з шириною більше метра. Саме такі холодильники ви можете придбати на сторінках інтернет-магазину Техномікс. На сайті великий вибір холодильного обладнання. Свою пропозицію магазин Техномікс+ пропонує для всіх мешканців регіону, адже працює доставка замовлень. Холодильники відмінно виглядають на великій кухні і дають можливість заморожувати продукти на зиму у великих кількостях.
Якщо площа кухні невелика, можна купити вузький високий холодильник або низький, заввишки з стільницю. Середня глибина холодильників зазвичай 60 см, однак майте на увазі, що ці прилади не можна ставити впритул до стіни, оскільки їх задня стінка повинна добре вентилюватися. Зараз популярні моделі, що вбудовуються в меблі, і в цьому випадку знову-таки доведеться робити точні виміри, щоб зрозуміти, який холодильник входить у шафу або нішу.
Об’єм холодильника — це важливо
Який обсяг завантаження холодильника вам потрібен, вирішуйте всією сім’єю, але враховуйте, що між продуктами має бути невелика відстань для вентиляції.
При купівлі холодильника враховуйте його корисний об’єм, який вимірюється в літрах і залежить від гастрономічних смаків і апетитів членів сім’ї. Середній обсяг однокамерного холодильника становить 250 л, а двокамерні моделі випускаються об’ємом 400-650 л. При цьому важливо оптимальне поєднання обсягів холодильної і морозильної камери. Одна сім’я любить запасатися на зиму мороженими овочами, м’ясними і рибними напівфабрикатами у великій кількості, тому їм знадобиться холодильник з просторими морозильними камерами. В іншій родині прийнято харчуватися свіжими продуктами, включаючи зелень, фрукти і парне м’ясо, так що їм підійде модель з великою кількістю відсіків «нульової зони» з температурою від 0 до 3 градусів. Який обсяг завантаження холодильника вам потрібен, вирішуйте всією сім’єю, але враховуйте, що між продуктами має бути невелика відстань для вентиляції, інакше їжа буде псуватися.
Внутрішнє наповнення холодильника
Полички в холодильнику виконані з скла або металевих решіток, при цьому скло, звичайно, виглядає більш естетично, але решітки створюють необхідну вентиляцію повітря.
Існують холодильники з однією, двома або трьома камерами, при цьому у однокамерних холодильників одна загальна дверцята, а двокамерні забезпечені двома дверцятами. Дістаючи м’ясо з морозилки, ви не відкриваєте холодильну камеру і тим самим економите електроенергію. Морозильна камера може бути розташована вгорі, внизу або вертикально по всій висоті — це поширено в моделях Side by Side.
Кожній господині хочеться, щоб куплені продукти зберегли свій натуральний смак, аромат і поживні властивості. Ефективним рішенням є зона свіжості, у якій тримається нульова температура і створені ідеальні умови для зберігання швидкопсувних продуктів. В яких холодильниках є зона свіжості? Виробники називають її по-різному — Flex Cool, Fresh Box, Fresh Zone, Natura Fresh або VitaFresh. Зазвичай нульова камера надійно відгороджена перегородкою і являє собою один або два контейнери для сухих і вологих продуктів.
Полички в холодильнику виконані з скла або металевих решіток, при цьому скло, звичайно, виглядає більш естетично, але решітки створюють необхідну вентиляцію повітря. Дуже зручні гнучкі полиці, які не доведеться висувати. Деякі полки забезпечені фіксаторами, які перешкоджають їх випадкового випадання, а лампи внутрішнього освітлення можуть бути звичайними або галогенними.
Види розморожування холодильників: яке краще
Зазвичай тепле і вологе повітря піднімається до верхньої полиці, а більш сухий і холодний спускається вниз, що слід враховувати при зберіганні різних продуктів.
Холодильники з механічною розморозкою вже перетворилися в пережиток минулого, а в сучасних моделях передбачено крапельне розморожування і унікальна система No Frost. При крапельній розморожуванні волога конденсується на задній стінці і стікає в спеціальний піддон, звідки трохи пізніше випаровується. Технологія No Frost підтримує постійну температуру в холодильнику за рахунок циркуляції повітря, а волога збирається в спеціальному випарнику, який прихований від очей. Якщо ви вирішили вибрати холодильник «ноу фрост», майте на увазі, що в ньому зберігається низька вологість, тому продукти краще загорнути в харчову плівку, щоб вони не підсихали. Багато господинь цікавляться, яка вологість повинна бути в холодильнику. Зазвичай тепле і вологе повітря піднімається до верхньої полиці, а більш сухий і холодний спускається вниз, що слід враховувати при зберіганні різних продуктів.
Який рівень шуму повинен бути у холодильника
Двохкомпресорні моделі ведуть себе тихіше, але чемпіонами тиші можна вважати інверторні холодильники
Всі покупці мріють вибрати ідеальний холодильник, який шумить не дуже сильно або взагалі не видає ніяких звуків. При цьому слід розуміти, що компресори переміщують повітря і воду, тому вони не можуть працювати безшумно. За Гостом рівень шуму компресора не повинен перевищувати 53 дБ, однак сучасні виробники випускають і більш тихі холодильники з рівнем шуму 30-40 дБ, який прирівнюється до людського шепоту. Зазвичай рівень шуму вказується в інструкції, тому не полінуйтеся вивчити її перед покупкою. Двохкомпресорні моделі ведуть себе тихіше, але чемпіонами тиші можна вважати інверторні холодильники, які працюють плавно, спокійно, з мінімальною витратою електроенергії.
Додатковий функціонал
Якщо ви заморожуєте продукти про запас, вибирайте холодильник з функцією швидкої заморозки, щоб зберегти всі вітаміни і поживні речовини. Деякі моделі мають сигналізацію, яка реагує на незакриту двері, на підвищення температури в морозилці і на відключення живлення.
Дуже зручно наявність температурних індикаторів всередині холодильника і економічний режим, у який техніку переводять на час відсутності господарів. При цьому в холодильнику підтримується температура 14 градусів, що оптимально для зберігання консервів та ліків. Багато моделей мають антибактеріальний захист, яка не дає розмножуватися мікроорганізмів і допомагає зберегти продукти свіжими.
У багатьох холодильниках є льодогенератор, фільтр для очищення води, домашній бар, фільтр проти запахів, іонізатор повітря і функція самодіагностики, що допомагає виявити причину несправності техніки. Опція збереження продуктів при відключенні живлення дуже важлива, але термін, протягом якого в холодильнику буде підтримуватися низька температура, залежить від технічних характеристик моделі. Не важливо, на який час відключиться холодильник, з такою функцією ви можете не переживати про збереження продуктів.
Який клас енергозбереження холодильників краще
Перед покупкою техніки обов’язково порахуйте приблизну суму, яку доведеться витрачати щомісяця на її зміст. Бувають дуже «ненажерливі» холодильники в плані споживання електроенергії, і якщо у ваші плани не входять подібні витрати, враховуйте клас енергоспоживання при покупці, який вимірюється у відсотках. Самі економічні холодильники мають маркування «А++» (30 %), «А+» (42 %) і «А» (55 %), за ними слідують моделі В (75 %), С (90 %) і D (100 %) — при цьому цілком очевидно, який режим енергоспоживання краще. Зараз моделі В, С і D випускаються рідше і в майбутньому, швидше за все, будуть зняті з виробництва.