як ізраїльтяни захищаються від терроризму
як ізраїльтяни захищаються від терроризму

Що дозволяє Ізраїлю підтримувати стабільність в державі та не допускати масштабних трагедій

Впевнену, стабільну Європу продовжують переслідувати теракти: масові вбивства в Ніцці, сьогодні – кривава бійня в Німеччині. Схоже, європейцям доведеться звикати до нового життєвого укладу.

як ізраїльтяни захищаються від терроризму

На тлі всіх цих подій, як ніколи актуальним постає питання про ізраїльський досвід в боротьбі з тероризмом. Експерти, журналісти, прості громадяни задаються питанням, а чи можна було уникнути таких жертв? Чи пора вже відкрито говорити про арабських терористів в Європі?

Маленький Ізраїль з усіх боків оточений сусідами, які мріють його знищити. Населення Ізраїлю – справжній котел, мікс з різних народностей, людей різних культур і традицій.

Що ж дозволяє Ізраїлю підтримувати стабільність в державі, не допускати таких масштабних трагедій?

Деякі мої читачі говорять про те, що Ізраїль має досвідчених фахівців з безпеки, яких необхідно вирощувати протягом довгих років. Це не зовсім так. Той, хто бував в Ізраїлі, бачив, що уся охорона, військові – це молоді люди. Інша справа, що цивільне населення також готове до будь-яких несподіванок. У разі будь-яких екстрених подій дуже важлива швидкість реакції на те, що відбувається.

Не так давно в Ізраїлі палестинська терористка протаранила зупинку громадського транспорту: через кілька хвилин її нейтралізували самі громадяни. А в Ніцці поліцейські не могли відреагувати одразу: вони повинні були дочекатися дозволу прокуратури на застосування автоматичної зброї… Пам’ятаєте теракт в Орландо? Там вбивця три з половиною години ходив по клубу, відшукував своїх жертв і просто розстрілював їх: в клубі була зона «без зброї». Буквально кілька тижнів потому сталася подібна історія в іншому клубі США: там нападника нейтралізували відвідувачі за пару хвилин – вони були озброєні і готові відбити напад.

В Ізраїлі, в разі підвищення терористичної загрози, охороняти навчальні заклади, школи, садочки, виходять добровольці. У 2004 році, після деякого загострення ситуації, вчителям, які мають дозвіл на носіння зброї, було запропоновано ходити на роботу «в повній боєготовності». Ясла і садки тоді охороняли жінки, які проходили службу в армії та планували стати педагогами.

В ізраїльській школі проводять спеціальні «уроки безпеки» для дітей: в будь-який момент адміністрація може включити сирену тривоги, імітуючи загрозу. Школярам пояснюють, як треба реагувати на будь-які види атак, розповідають послідовність їхніх дій при нападі. Старшокласники в обов’язковому порядку відвідують військові бази ЦАХАЛу: протягом тижня вони проходять початкову військову підготовку, після якої можуть надати допомогу вчителям у надзвичайній ситуації.

Скажіть, як будуть реагувати українці, жителі великих міст, якщо раптом зазвучить сирена тривоги? Упевнений, основна маса людей просто впаде в паніку.

Таких прикладів дуже багато, але суть їх зводиться до одного – сьогодні просто необхідно вчитися тому, як захистити себе, своїх рідних в екстреній ситуації. Якщо раніше терористична загроза була «десь там», то тепер знаходиться поруч. Щотижня СБУ доповідає про чергову партію зброї, затриману в містах. Відшукати і знешкодити потенційного злочинця – це завдання правоохоронних органів, але населення має вміти захистити себе самостійно, якщо буде потрібно.

Oleg Vyshniakov / Олег Вишняков

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

One comment

 1. Avatar

  «Командующий русской военной академией (по званию соответствует 4-звёздочному генералу в армии США) давал лекцию о потенциальных проблемах и военной стратегии. В конце лекции он спросил, есть ли какие-то вопросы. Один из офицеров встал и спросил:
  — Будет ли Третья мировая война? И примет ли Россия в ней участие?
  Генерал ответил положительно на оба вопроса.
  Другой офицер спросил:
  — Кто будет нашим врагом?
  Генерал ответил:
  — Все указывает на то, что это будет Китай.
  В аудитории все были шокированы.
  Третий офицер добавил:
  — Генерал, но у нас всего 140 миллионов человек по сравнению с полутора миллиардами китайцев. Мы имеем шансы на победу, да и вообще на выживание???
  Генерал ответил:
  — Вы только подумайте: в современной войне не количество солдат определяет победу, а качество и умение использовать армейские возможности. Для примера, на Ближнем Востоке мы относительно недавно наблюдали несколько войн, где 5 миллионов евреев воевали против 150 миллионов арабов, и Израиль всегда побеждал.
  После короткой паузы ещё один офицер, сидящий в задних рядах, спросил:
  — А у нас достаточно евреев?»
  ===================================================
  А у мене враження, що де-де, а в Україні євреїв АЖ ЗАНАДТО !!!

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

eighteen + nine =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh