Авторські статтіПолітика

Що дозволяє Ізраїлю підтримувати стабільність в державі та не допускати масштабних трагедій

Впевнену, стабільну Європу продовжують переслідувати теракти: масові вбивства в Ніцці, сьогодні – кривава бійня в Німеччині. Схоже, європейцям доведеться звикати до нового життєвого укладу.

як ізраїльтяни захищаються від терроризму

На тлі всіх цих подій, як ніколи актуальним постає питання про ізраїльський досвід в боротьбі з тероризмом. Експерти, журналісти, прості громадяни задаються питанням, а чи можна було уникнути таких жертв? Чи пора вже відкрито говорити про арабських терористів в Європі?

Маленький Ізраїль з усіх боків оточений сусідами, які мріють його знищити. Населення Ізраїлю – справжній котел, мікс з різних народностей, людей різних культур і традицій.

Що ж дозволяє Ізраїлю підтримувати стабільність в державі, не допускати таких масштабних трагедій?

Деякі мої читачі говорять про те, що Ізраїль має досвідчених фахівців з безпеки, яких необхідно вирощувати протягом довгих років. Це не зовсім так. Той, хто бував в Ізраїлі, бачив, що уся охорона, військові – це молоді люди. Інша справа, що цивільне населення також готове до будь-яких несподіванок. У разі будь-яких екстрених подій дуже важлива швидкість реакції на те, що відбувається.

Не так давно в Ізраїлі палестинська терористка протаранила зупинку громадського транспорту: через кілька хвилин її нейтралізували самі громадяни. А в Ніцці поліцейські не могли відреагувати одразу: вони повинні були дочекатися дозволу прокуратури на застосування автоматичної зброї… Пам’ятаєте теракт в Орландо? Там вбивця три з половиною години ходив по клубу, відшукував своїх жертв і просто розстрілював їх: в клубі була зона «без зброї». Буквально кілька тижнів потому сталася подібна історія в іншому клубі США: там нападника нейтралізували відвідувачі за пару хвилин – вони були озброєні і готові відбити напад.

В Ізраїлі, в разі підвищення терористичної загрози, охороняти навчальні заклади, школи, садочки, виходять добровольці. У 2004 році, після деякого загострення ситуації, вчителям, які мають дозвіл на носіння зброї, було запропоновано ходити на роботу «в повній боєготовності». Ясла і садки тоді охороняли жінки, які проходили службу в армії та планували стати педагогами.

В ізраїльській школі проводять спеціальні «уроки безпеки» для дітей: в будь-який момент адміністрація може включити сирену тривоги, імітуючи загрозу. Школярам пояснюють, як треба реагувати на будь-які види атак, розповідають послідовність їхніх дій при нападі. Старшокласники в обов’язковому порядку відвідують військові бази ЦАХАЛу: протягом тижня вони проходять початкову військову підготовку, після якої можуть надати допомогу вчителям у надзвичайній ситуації.

Скажіть, як будуть реагувати українці, жителі великих міст, якщо раптом зазвучить сирена тривоги? Упевнений, основна маса людей просто впаде в паніку.

Таких прикладів дуже багато, але суть їх зводиться до одного – сьогодні просто необхідно вчитися тому, як захистити себе, своїх рідних в екстреній ситуації. Якщо раніше терористична загроза була «десь там», то тепер знаходиться поруч. Щотижня СБУ доповідає про чергову партію зброї, затриману в містах. Відшукати і знешкодити потенційного злочинця – це завдання правоохоронних органів, але населення має вміти захистити себе самостійно, якщо буде потрібно.

Oleg Vyshniakov / Олег Вишняков

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Один коментар

 1. «Командующий русской военной академией (по званию соответствует 4-звёздочному генералу в армии США) давал лекцию о потенциальных проблемах и военной стратегии. В конце лекции он спросил, есть ли какие-то вопросы. Один из офицеров встал и спросил:
  — Будет ли Третья мировая война? И примет ли Россия в ней участие?
  Генерал ответил положительно на оба вопроса.
  Другой офицер спросил:
  — Кто будет нашим врагом?
  Генерал ответил:
  — Все указывает на то, что это будет Китай.
  В аудитории все были шокированы.
  Третий офицер добавил:
  — Генерал, но у нас всего 140 миллионов человек по сравнению с полутора миллиардами китайцев. Мы имеем шансы на победу, да и вообще на выживание???
  Генерал ответил:
  — Вы только подумайте: в современной войне не количество солдат определяет победу, а качество и умение использовать армейские возможности. Для примера, на Ближнем Востоке мы относительно недавно наблюдали несколько войн, где 5 миллионов евреев воевали против 150 миллионов арабов, и Израиль всегда побеждал.
  После короткой паузы ещё один офицер, сидящий в задних рядах, спросил:
  — А у нас достаточно евреев?»
  ===================================================
  А у мене враження, що де-де, а в Україні євреїв АЖ ЗАНАДТО !!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

14 + 11 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.