Авторські статтіДуховне

Церкви і ЄС роздумували над майбутнім Європи

Ситуація, що склалася в Європі та її майбутнє були темою наради між представниками Церков і словацького Уряду, який з 1 липня головує в Раді Євросоюзу.

14 липня, в Братиславі, керівництво країни з державним секретарем Міністерства закордонних справ та уповноваженим послом Уряду Словаччини у Раді Євросоюзу, Іваном Корцоком, провели зустріч з представниками Конференції європейських церков (СЕС) і Комісії єпископатів європейського співтовариства (COMECE). В ході зустрічі обговорювалася ситуація на континенті після «Brexit», стан кризи щодо біженців і мігрантів, а також питання опрацювання рекомендацій з Дубліна, – повідомили представники COMECE.

Міністр висловив вдячність за роботу Церков у суспільному полі та за їх зусилля у вирішенні проблем, які охоплюють усе суспільство Європи. Він також попросив їх про підтримку в сфері налагодження взаємозв’язків з жителями Європи, особливо щодо питань безпосередньо пов’язаних з функціонуванням Європейського Союзу. Іван Корцок підкреслив, що Словаччина намагається підтримувати розвиток європейського співтовариства і пояснив, що багато труднощів з якими повинна змагатися Європа виникають через недоліки спільного проекту.

Обговорюючи майбутнє європейського континенту, представники обох християнських організацій також відзначили важливу роль Церков. «Церкви мають унікальну мережу для обміну досвідом з різних частин Європи. Ця можливість повинна бути використана для зміцнення почуття взаємозалежності і подальшого спільного шляху», – зазначив генеральний секретар СЕС о. Хейккі Хуттунен. Він підкреслив, що потрібно звичайно обговорювати різні позиції урядів ЄС, але не потрібно драматизувати.

З огляду на масовий приплив в Європу біженців і мігрантів, який все ще триває, представники Церков наголосили на важливості співчуття в роботі з цими людьми, які здебільшого травмовані болючими пережиттями. Було звернено увагу на потребу в солідарності між усіма державами-членами ЄС з метою запобігання появи нових людських жертв. Також зазначено, що потрібно боротися ще й з причинами теперішніх явищ, де надзвичайно важливою є скоординована відповідь ЄС.

Генеральний секретар COMECE, австрійський священник Майкл Кун, зазначив, що результати обговорень цих тем будуть представлені на Конгресі з питань європейської інтеграції, розвитку демократії та обговорення нових викликів сьогодення, який запланований на 2017 рік.

Зустріч СЕС та COMECE з словацьким керівництвом Ради Євросоюзу проводилася відповідно до ст. 17 угоди про заснування Європейського Союзу, якою передбачено, що ЄС зобов’язується до прозорого та регулярного діалогу з Церквами і церковними спільнотами.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.