Церкви і ЄС роздумували над майбутнім Європи

Ситуація, що склалася в Європі та її майбутнє були темою наради між представниками Церков і словацького Уряду, який з 1 липня головує в Раді Євросоюзу.

14 липня, в Братиславі, керівництво країни з державним секретарем Міністерства закордонних справ та уповноваженим послом Уряду Словаччини у Раді Євросоюзу, Іваном Корцоком, провели зустріч з представниками Конференції європейських церков (СЕС) і Комісії єпископатів європейського співтовариства (COMECE). В ході зустрічі обговорювалася ситуація на континенті після «Brexit», стан кризи щодо біженців і мігрантів, а також питання опрацювання рекомендацій з Дубліна, – повідомили представники COMECE.

Міністр висловив вдячність за роботу Церков у суспільному полі та за їх зусилля у вирішенні проблем, які охоплюють усе суспільство Європи. Він також попросив їх про підтримку в сфері налагодження взаємозв’язків з жителями Європи, особливо щодо питань безпосередньо пов’язаних з функціонуванням Європейського Союзу. Іван Корцок підкреслив, що Словаччина намагається підтримувати розвиток європейського співтовариства і пояснив, що багато труднощів з якими повинна змагатися Європа виникають через недоліки спільного проекту.

Обговорюючи майбутнє європейського континенту, представники обох християнських організацій також відзначили важливу роль Церков. «Церкви мають унікальну мережу для обміну досвідом з різних частин Європи. Ця можливість повинна бути використана для зміцнення почуття взаємозалежності і подальшого спільного шляху», – зазначив генеральний секретар СЕС о. Хейккі Хуттунен. Він підкреслив, що потрібно звичайно обговорювати різні позиції урядів ЄС, але не потрібно драматизувати.

З огляду на масовий приплив в Європу біженців і мігрантів, який все ще триває, представники Церков наголосили на важливості співчуття в роботі з цими людьми, які здебільшого травмовані болючими пережиттями. Було звернено увагу на потребу в солідарності між усіма державами-членами ЄС з метою запобігання появи нових людських жертв. Також зазначено, що потрібно боротися ще й з причинами теперішніх явищ, де надзвичайно важливою є скоординована відповідь ЄС.

Генеральний секретар COMECE, австрійський священник Майкл Кун, зазначив, що результати обговорень цих тем будуть представлені на Конгресі з питань європейської інтеграції, розвитку демократії та обговорення нових викликів сьогодення, який запланований на 2017 рік.

Зустріч СЕС та COMECE з словацьким керівництвом Ради Євросоюзу проводилася відповідно до ст. 17 угоди про заснування Європейського Союзу, якою передбачено, що ЄС зобов’язується до прозорого та регулярного діалогу з Церквами і церковними спільнотами.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

two × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh