Як повідомлялося раніше – ВМФ Росії не дорахується цього року нових фрегатів, у зв’язку з тим, що частина обладнання, яке необхідне для завершення будівництва – українського виробництва, а з Україною нині розірвані всі відносини. Але, вчора російський віце-прем’єр Дмитро Рогозін, виступив на Володимирському економічному форумі, де повідомив приємну новину: Росія освоїть серійне виробництво газотурбінних двигунів для кораблів ВМФ.
Ось тут звичайно гордість російських ура-патріотів пробирає – імпортозаміщення в дії, Рогозін пообіцяв. Але от біда, українські газотурбінні двигуни для ВМФ РФ вироблялися на миколаївському заводі “Заря-Машпроект”, це вам не бочка на коліщатках і налагодити настільки складний технологічний процес справа не одного дня. Якщо бути точніше, то по завіреннях феєричного Рогозіна на все про все піде мінімум три роки … Загалом, перша російська газотурбіна з’явиться не раніше ніж в 2018-му році. В кращому випадку.
Кумедно, але впевненість Рогозіна вражає. Людина прогнозуюча польоти на Марс і бази на Місяці і повинна бути такою, але все ж, газотурбіни це дещо більш приземлене, ніж підкорення космосу. Але й тут адекватність не дружить з Рогозіним, адже закладка проекту, підготовка виробництва, випробування і серійне виробництво за три роки? А чи не вийде в підсумку черговий Протон-М?
Звичайно, протагоністи російської сторони зараз почнуть виливати тонни жовчі, мовляв так вам гірше ж буде, ми навчимося двигуни робити, а у вас буде менше замовлень. По суті, в України укладені контракти на дану продукцію з такими країнами як Китай, Індія і рядом близькосхідних партнерів. Втрата серед замовників такої ланки як Росія – не катастрофічна. А от чекати три роки чергове “що не має аналогів у світі” чудо для флоту РФ – це вже вибачте, витрати окупаційних апетитів. А там ще й авіаційні двигуни для літаків і вертольотів потрібно в терміновому порядку освоювати … І все впирається в підсумок освоєння. По Арматі і Ангарі ми вже бачимо, що таке в Росії починати з нуля, підсумовує блогер