Авторські статті

На територїі західної України очікується підняття рівня річкової води

Про небезпечні гідрологічні явища в Україні повідомили в Укргідромедцентрі

У зв’язку з очiкуваними значними опадами впродовж 2-3 квiтня очікується пiдвищення рiвнiв води над поточними відмітками:

– на рiчках басейнiв Днiстра та Сяну (Львiвська, Iвано-Франкiвська обл.), на р.Прут – на 0,2-0,8 м, без негативних наслiдкiв.

– на рiчках Закарпатської областi – на 0,5-1,5 м з початковим виходом води на заплаву р.Латориця (I рiвень небезпеки – жовтий🟨).

2-5 квітня, внаслідок утримання високих рівнів води та незначного підвищення їх на Десні вище Макошиного триватиме:

– на Десні та її притоці р. Снов затоплення заплавних територій та доріг на заплаві з порушенням транспортного сполучення з окремими селами у Новгород-Сіверському, Корюківському, Ніжинському, Чернігівському районах Чернігівської області (І рівень небезпеки – жовтий 🟨);

– на Верхньому Дніпрі (в межах країни) утримуватиметься затоплення заплави з порушенням транспортного сполучення ряду прирічкових сіл водами Сожу (за даними ДСНС) і Дніпра у Чернігівському районі Чернігівської області (ІІ рівень небезпеки – помаранчевий🟧).

Внаслідок спустошення Каховського водосховища та входження р. Дніпро в старе природне русло, рівні води значно нижчі за відмітки водозаборів у Дніпропетровській, Запорізькій, Херсонській областях (ІІІ рівень небезпеки – коричневий🟫).

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України