SHELL починає видобуток газу і нафти в Арктиці

   Після декількох років безуспішних шумувань по кабінетах Білого Дому нафто-газовій монополії посміхнулася удача. Вже цього літа англо-голландська компанія Shell може почати буріння і видобуток газу і нафти в Північному Льодовитому океані, отримавши напередодні попередній дозвіл від Адміністрації США. Таким чином Shell отримає доступ до віддалених Бофорта і Чукотського морів, де, згідно з попередніми дослідженнями, знаходяться колосальні запаси нафти і газу.

Варто визнати, що на рішення адміністрації вплинула ситуація в Україні. Завдяки загостренню в холодній війні між США і Росією, Білий Дім зацікавлений в обмеженні інтересів Російської Федерації, особливо на просторах Арктики, куди вже давно спрямований хижацький високодуховний погляд. Але от невдача, за весь 2014-й рік Газпром і Роснєфть не змогли реалізувати жодного проекту в Арктиці, з тієї причини, що у зв’язку з санкціями вони позбавлені високотехнологічного обладнання і це, як мінімум. Як максимум – немає грошей.

Але, якщо бурити і добувати нафту з газом в Арктиці Росія не може через відсталість власних технологій і відсутності доступу до сучасних, то заполонити ці широти “ввічливими білими чоловічками” вона цілком може, що й намагається робити останнім часом із завидною наполегливістю.

Що ж, Shell може і не стане суттєвою перешкодою для апетитів РФ, але ось те, що дана угода з Адміністрацією США було обумовлено латентним ударом по її інтересом – очевидно. І поки російські монополії вирішують питання з долею нездійсненних проектів, іноземні компанії вже будуть повним ходом виснажувати наявні ресурси, підсумовує блогер Злий Одессит.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

four + nineteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh