Авторські статті

SHELL починає видобуток газу і нафти в Арктиці

   Після декількох років безуспішних шумувань по кабінетах Білого Дому нафто-газовій монополії посміхнулася удача. Вже цього літа англо-голландська компанія Shell може почати буріння і видобуток газу і нафти в Північному Льодовитому океані, отримавши напередодні попередній дозвіл від Адміністрації США. Таким чином Shell отримає доступ до віддалених Бофорта і Чукотського морів, де, згідно з попередніми дослідженнями, знаходяться колосальні запаси нафти і газу.

Варто визнати, що на рішення адміністрації вплинула ситуація в Україні. Завдяки загостренню в холодній війні між США і Росією, Білий Дім зацікавлений в обмеженні інтересів Російської Федерації, особливо на просторах Арктики, куди вже давно спрямований хижацький високодуховний погляд. Але от невдача, за весь 2014-й рік Газпром і Роснєфть не змогли реалізувати жодного проекту в Арктиці, з тієї причини, що у зв’язку з санкціями вони позбавлені високотехнологічного обладнання і це, як мінімум. Як максимум – немає грошей.

Але, якщо бурити і добувати нафту з газом в Арктиці Росія не може через відсталість власних технологій і відсутності доступу до сучасних, то заполонити ці широти “ввічливими білими чоловічками” вона цілком може, що й намагається робити останнім часом із завидною наполегливістю.

Що ж, Shell може і не стане суттєвою перешкодою для апетитів РФ, але ось те, що дана угода з Адміністрацією США було обумовлено латентним ударом по її інтересом – очевидно. І поки російські монополії вирішують питання з долею нездійсненних проектів, іноземні компанії вже будуть повним ходом виснажувати наявні ресурси, підсумовує блогер Злий Одессит.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України