Раптово помер відомий український художник

У Києві на 51 році життя помер відомий український художник Кирило Проценко, якого колеги називали “арбітром вишуканості”. Про це заявив арт-критик Костянтин Дорошенко

Дорошенко пишсав матеріал про художника. У ньому повідомляється, що причиною смерті Проценко стали проблеми з серцем. Рідні художника не хотіли поширювати інформацію, тому повідомити про це в мережі він вирішив вже лише після похорону колеги.

За словами критика, Кирило Проценко – обличчя сучасного вітчизняного мистецтва. Його роботи відрізняються натуральністю, в них він все спрощував до наївності.

 

“Помер Кирило Проценко, художник, якого охарактеризує швидше європейське розуміння слова “артист”- реалізувався на різних творчих теріторіях, Усюди – переконливо і легко. Як буває тільки з глибокими освіченими людьми, чия внутрішня робота, аналіз, продуманість художнього жесту не помітні оточуючим як потуги. Результат же – оптимальний, гармонійний і м’яка який, немов помах кріл метелика. ніби й не коштував зусиль. Для мене Проценко був Петронієм, арбітром вишуканості мого часу, мого Києва. Важливість смаку він заперечував: “Смак – це міф. Це інтерактивна штука, яка постійно змінюється. Складно сказати щось однозначне з цього приводу “. Але цим він як раз і зізнався у володінні справжнім смаком. Тому що будь-яка догма несмачна, смак уточнюється зі зміною світу, з плином часу, з розвитком мистецтва і технологій. Цей пульс Кирило відчував природно , втілюючи в інсталяціях, дизайні предметів інтер’єрів, відео, роботі з музичними лейблами, вечірках. і, звичайно, смак – це стрижень, не флюгер. Тому, йдучи в ногу з часом, Проценко зберігав розуміння безперервності історії та мистецтва, де ніщо не з’єднання не являється ні звідки, не скасовує раз і назавжди того, що було раніше, але вбирає, переосмислює, переробляє. Тепер вже не потрібно говорити і аналізувати творчість Кирила Проценка. Потрібно просто згадати його і сумно посміхнутися “, – сказав Дорошенко.

Кирило Проценко відомий фотопроектами. Він представляв на міжнародних кінофестивалях своє відео; захоплювався скульптурою, створивши у 2000 році разом з художником Іллею Чичканом “Пам’ятник діджеям”; творив медіа – та саунд-інсталяції. Проценко заслуговують репутацію одного з найкращих українських дизайнерів, придумавши інтер’єри для київських закладів.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

four × four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh