Техно

Що варто знати про сонячні панелі?

Сонячні панелі – це пристрої, призначені для перетворення енергії сонячного випромінювання в тепло, яке передається через робоче середовище. Їхнє завдання передусім нагрівати корисну воду та підтримувати систему опалення. Якщо ви забажаєте, можна буде купити сонячні батареї у Львові.

Вони мають різні розміри та потужності. У них є різні конструкційні відмінності й розбіжності в технологічних рішеннях. Це впливає на продуктивність установки. Такі пристрої все більше помітні на дахах будинків. Їх вважають пасивним опаленням, незалежним від зовнішніх джерел енергії.

Як працюють сонячні панелі?

Сонячні панелі діляться на плоскі та вакуум-трубчасті. Випускаються також спеціальні колектори, які зазвичай використовуються в промисловості або сучасному будівництві. Принцип роботи сонячних панелей дуже простий, але він різниться залежно від типу.

Плоский колектор має так званий поглинач. Тобто це мідний лист, покритий спеціальним покриттям, на якому є прозорий захисний шар. Коли сонячні промені покривають поглинач, теплоносій нагрівається.

У другому випадку, а саме у вакуумному або трубному пристрої, абсорбер перебуває у вакуумі. Це збільшує ефективність і додатково приносить користь навіть у холодніші дні. Ефективність більше залежить від сонячного світла та менше – від температури повітря.

Переваги сонячних панелей від компанії “GWC

Існує багато причин використовувати сонячні панелі. Однак найбільшою їхньою перевагою, безперечно, є заощадження. Якщо ви встановите такі пристрої на своєму даху, вони задовольнять до 70 відсотків річного попиту на теплову енергію, необхідну для обігріву гарячої води вдома.

Не менш важливо, щоб робота панелей жодним чином не залежала від потужності сонячного випромінювання. На неї має впливати загальна експозиція протягом дня. Експлуатація таких пристроїв надзвичайно дешева, оскільки ми платимо лише за електроенергію циркуляційного насоса.

Недоліки пристроїв

Хоча кількість плюсів переважає, слід згадати й мінуси сонячних панелей. На жаль, це порівняно висока ціна на покупку та монтаж. Однак варто пам’ятати, що це лише тимчасові витрати, оскільки вони окупляться у вигляді зекономленої енергії в майбутньому. Є ще один недолік, який слід врахувати: той факт, що нагрівання води або виробництво електроенергії під час великої хмарності значно падає.

Сонячні панелі – хороше рішення

Як і будь-яка нова галузь науки й техніки, сонячна енергія викликає суперечки серед людей, які ніколи з нею не контактували. Однак експерти запевняють, що використання альтернативних джерел енергії є обов’язковим (з огляду на постійне зростання попиту на електроенергію та споживання енергетичних ресурсів, які неможливо відновити).

Звісно, є певні недоліки, пов’язані з використанням цього типу пристроїв (як і практично у будь-якому іншому випадку). Якщо ми серйозно задумаємося над цим, то виявимо, що плюси значно переважують вищезазначені недоліки, завдяки чому сонячні батареї є хорошим рішенням не тільки для приватних, але і для багатоквартирних будинків.

Варто заглибитися в тему сонячної енергії, адже це важливий крок до кращого майбутнього та більш ефективного використання природних ресурсів. Якщо ми зосередимо увагу на відновлюваних джерелах енергії, це матиме позитивні наслідки на багатьох рівнях: економічному, екологічному та соціальному.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України