Новини

Що таке HRM-система?

Автоматизація HR та рекрутингових процесів – один із найголовніших трендів останніх років. Це зовсім не дивно, оскільки кваліфіковані співробітники та продумана стратегія управління персоналом – основа розвитку компанії.

Для автоматизації рутинних завдань в роботі HR-ів та рекрутерів використовуються HRM-системи. Що це таке та які ж саме процеси вони автоматизують?

Що таке HRM-система: чітко та по пунктах

Хотілося б почати з відомого міфу, що HRM може замінити людину. Ні, вона лише допомагає та бере на себе нудну роботу. Її головна ціль – це виявлення, залучення та утримання ключових співробітників компанії.

HRM (Human Resources Management) – це комплексна автоматизована система для управління персоналом із розширеними можливостями. Зазвичай, HRM автоматизує не тільки HR, а ще й рекрутингові процеси.

Давайте наочно та з прикладами розберемося, що таке HRM-система?

По-перше, це діджиталізація рекрутингу

Обов’язки рекрутерів не завершуються ctrl+c, ctrl+v вакансії та пошуком кандидатів. Перед цим, рекрутеру потрібно зрозуміти, якого кандидата шукати, шляхом спілкування з командою та керівником проекту.

Крім цього, рекрутери ведуть базу кандидатів та колишніх працівників, які можуть повернутися, спілкуються з претендентами, обробляють їх резюме, проводять по всім етапам воронки рекрутингу та дають фідбеки.

Якщо спілкування з кандидатами неможливо автоматизувати, то статистику, вирахування проценту прийнятих й відхилених офферів, автоматичне розміщення вакансії на job-порталах – можливо, за допомогою HRM-системи.

По-друге, діджиталізація HR

Щодо HR-завдань. Після того, як рекрутер успішно провів кандидата по всім етапам найму, він передає його HR-фахівцю, який займається адаптацією новачків. Крім, онбордингу, в обов’язки HR входить:

  • Розвиток HR-бренду.

  • Підвищення мотивації та залученості працівників.

  • Керування відпустками, лікарняними, day off та іншими типами відсутності.

  • Організація тімбілдінгів, корпоративів, майстер-класів для співробітників.

  • Регулярні опитування та оцінювання персоналу.

Звичайно, на цьому список не закінчується, адже робота HR-ів різноманітна та багатозадачна. Використання HRM-системи допоможе автоматизувати більшу частину цих справ. В ній можна вести облік по відсутності працівників, створювати шаблони для опитувань, назначати мітинги чи інтерв’ю, створювати події – дні народження колег, річниці роботи, вести статистику.

По-третє, автоматизація статистики та аналітики

Автоматичне заповнення статистики – одна із найголовніших переваг HRM-систем. Тільки подумайте, вам більше не треба вручну збирати дані з мільйона таблиць Excel, переносити все в іншу таблицю, підраховувати показники, створювати графіки, тощо. Всю статистику по кандидатах, кількості закритих та відкритих вакансій, текучості персоналу, HRM-system веде самостійно.

Автоматизація – найкращий шлях до позбавлення від рутини

Підсумовуючи, можна сказати, що HRM-система – це інструмент, який значною мірою полегшує життя рекрутерам, HR-ам та навіть співпрацівникам. І якщо ви вирішили автоматизуватися, головне – звертати увагу на можливості системи та віддавати перевагу системам all-in-one з усіма необхідними модулями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh