Новини

Що таке HRM-система?

Автоматизація HR та рекрутингових процесів – один із найголовніших трендів останніх років. Це зовсім не дивно, оскільки кваліфіковані співробітники та продумана стратегія управління персоналом – основа розвитку компанії.

Для автоматизації рутинних завдань в роботі HR-ів та рекрутерів використовуються HRM-системи. Що це таке та які ж саме процеси вони автоматизують?

Що таке HRM-система: чітко та по пунктах

Хотілося б почати з відомого міфу, що HRM може замінити людину. Ні, вона лише допомагає та бере на себе нудну роботу. Її головна ціль – це виявлення, залучення та утримання ключових співробітників компанії.

HRM (Human Resources Management) – це комплексна автоматизована система для управління персоналом із розширеними можливостями. Зазвичай, HRM автоматизує не тільки HR, а ще й рекрутингові процеси.

Давайте наочно та з прикладами розберемося, що таке HRM-система?

По-перше, це діджиталізація рекрутингу

Обов’язки рекрутерів не завершуються ctrl+c, ctrl+v вакансії та пошуком кандидатів. Перед цим, рекрутеру потрібно зрозуміти, якого кандидата шукати, шляхом спілкування з командою та керівником проекту.

Крім цього, рекрутери ведуть базу кандидатів та колишніх працівників, які можуть повернутися, спілкуються з претендентами, обробляють їх резюме, проводять по всім етапам воронки рекрутингу та дають фідбеки.

Якщо спілкування з кандидатами неможливо автоматизувати, то статистику, вирахування проценту прийнятих й відхилених офферів, автоматичне розміщення вакансії на job-порталах – можливо, за допомогою HRM-системи.

По-друге, діджиталізація HR

Щодо HR-завдань. Після того, як рекрутер успішно провів кандидата по всім етапам найму, він передає його HR-фахівцю, який займається адаптацією новачків. Крім, онбордингу, в обов’язки HR входить:

  • Розвиток HR-бренду.

  • Підвищення мотивації та залученості працівників.

  • Керування відпустками, лікарняними, day off та іншими типами відсутності.

  • Організація тімбілдінгів, корпоративів, майстер-класів для співробітників.

  • Регулярні опитування та оцінювання персоналу.

Звичайно, на цьому список не закінчується, адже робота HR-ів різноманітна та багатозадачна. Використання HRM-системи допоможе автоматизувати більшу частину цих справ. В ній можна вести облік по відсутності працівників, створювати шаблони для опитувань, назначати мітинги чи інтерв’ю, створювати події – дні народження колег, річниці роботи, вести статистику.

По-третє, автоматизація статистики та аналітики

Автоматичне заповнення статистики – одна із найголовніших переваг HRM-систем. Тільки подумайте, вам більше не треба вручну збирати дані з мільйона таблиць Excel, переносити все в іншу таблицю, підраховувати показники, створювати графіки, тощо. Всю статистику по кандидатах, кількості закритих та відкритих вакансій, текучості персоналу, HRM-system веде самостійно.

Автоматизація – найкращий шлях до позбавлення від рутини

Підсумовуючи, можна сказати, що HRM-система – це інструмент, який значною мірою полегшує життя рекрутерам, HR-ам та навіть співпрацівникам. І якщо ви вирішили автоматизуватися, головне – звертати увагу на можливості системи та віддавати перевагу системам all-in-one з усіма необхідними модулями.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України