Новини

Що робити, коли зуб не підлягає відновленню?… чи майже не підлягає?

Зуби із часом руйнуються. Це факт.

На це є велика кількість причин: поява каріозних змін, їх лікування (вчасне або несвоєчасне), характер харчування, якість щоденної гігієни зубів.

На деякі фактори ми можемо впливати (проводити щоденну гігієну, проходити профілактичні огляди у стоматолога, не зловживати їжею та напоями, що руйнують зубну емаль або сприяють росту бактерій – солодощі, газовані напої, кава, сухі вина, кислі соки та ін.)

А от на регіон проживання (склад питної води, екологію), перебіг вагітності, спадковість – вплинути майже неможливо.

І під час прийому, коли ви думали, що стоматолог пролікує зуб та встановить знов пломбу, ви чуєте невтішний висновок: коронкова частина зуба зруйнована більше ніж на 50%, є зруйнована стінка зуба або дуже стоншена емаль. Ці фактори свідчать про те, що пломбу поставити вже неможливо.

Що робити у такому випадку? Час переходити до протезування зубів (Київ).

Коли коренева система (канали) зуба не пошкоджені, протезування буде частковим – стоматолог відновить лише коронкову частину зуба.

Які етапи має протезування коронки зуба?

Перший етап – діагностичний. Він повинен підтвердити, що потрібно протезування коронкової частини та надати інформацію про стан кореня зубу (якщо корінь зруйнований, то необхідне протезування зуба на імпланті).

Далі йде підготовка кореневої системи (якщо необхідно,видалення нерва та подальше пломбування кореневих каналів).

Це дуже важливий етап – будь-який інфекційно-запальний процес, що залишиться після того, як буде встановлено коронку пошириться на корінь зуба та зруйнує його. Ось чому так необхідно якісно пролікувати корені та карієс у частині зуба, що лишилась.

Наступним етапом буде препарування зуба під коронку. Стоматолог знімає частину тканин та надає зубу форму, що забезпечує щільне прилягання штучної коронки.

З препарованого зуба знімають відбиток, а потім відливають штучну коронку. Останній етап – фіксація коронки.

Загалом ціна коронки на зуби https://dent-art.com.ua/protezirovanie-ortopediya/ залежить від необхідності та обсягу попередньої роботи (діагностичні знімки, лікування каналів, препарування зубу) та матеріалу з якого буде виготовлена коронка (кераміка, цирконій, металокераміка).

Що буде після протезування?

Протезований зуб не відрізнити без допомоги фахівця від власних зубів ані за зовнішнім виглядом, ані за функціональністю. Доглядати за ним необхідно, як і за іншими зубами – чистити двічі на день, проходити профілактичні огляди раз на 6 місяців.

Прослужити штучна коронка може десятиріччя та більше (залежить від матеріалу, з якого вона виготовлена, якості встановлення та типу фіксації).

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України